Dokáže skutečná láska přemoci úklady minulosti? Italská adaptace slavného románu Daphne du Maurierové (2008). Hrají: A. Boni, C. Capotondiová, M. Melatová a další. Režie Riccardo Milani

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Velkolepý zámek Manderley, kam Maxim přivezl svou novou manželku, se zdá být prodchnut vzpomínkami na někdejší paní domu, oslnivě krásnou Rebeku. Jennifer, znejistěná rolí společensky neuspokojivé náhradnice, pomalu propadá pocitu zoufalství. Rozhodne se proto jít v Rebečiných stopách a uspořádá velkolepý ples.

Zlověstná hospodyně paní Danversová úlisně nabídne Jennifer pomocnou ruku a dokonce poradí i s kostýmem. Nečekaný skandál a Maxova následná odtažitost doženou Jennifer k pokusu manžela opustit. Její zamilované srdce však tuší, že ve zdech Manderley se skrývá jakési hrozivé tajemství, které může Maxovi ublížit, a tak se naposledy pokusí postavit osudu.

Gotický román Daphne Du Maurierové posloužil předlohou nejedné filmové adaptaci, z nichž zřejmě nejslavnější je Hitchcockova dvojnásobně oscarová Mrtvá a živá z roku 1940. Nového italského dvojdílného zpracování se ujal zkušený režisér Riccardo Milani.

Originální názevRebecca, la prima moglie
Stopáž93 minut
Rok výroby 2008
 ST
ŽánrFilm