Láska, žárlivost, vůně divadelních šminek a magický svět za oponou v autorském snímku Johna Turturra. Americký film.
Hrají: K. Borowitzová, J. Turturro, S. Sarandonová, Ch. Walken, B. D’Angeloová, B. Gazzara a další

Režisér John Turturro se svým citem pro ironii i nadsázku si tentokrát pohrál s vrtkavým světem divadla, jehož odvrácenou tvář zná dobře jen ten, kdo si jím těžko vydělává na každodenní chléb.

S úsměvným nadhledem a pochopením se nechal okouzlit a inspirovat křehkou nepolapitelnou duší umělců, žebrajících o přízeň mecenášů i davů, prožívajících denně svá muka a uměleckou impotenci, a to vše okořenil milostným příběhem, kde nechybí naivka, první herečka divadla i bývalá opěvovaná hvězda za zenitem svého šarmu.

Jeho hrdinou je nadaný divadelní autor Tuccio (John Turturro) v New Yorku na přelomu století, který touží po uvedení své nové hry Illuminata.

Nezvyklá hra o lásce a nevěře je pro majitele divadla nejistým počinem, pro Tucciovu milenku a nejlepší herečku divadla Rachel je to však herecká příležitost i osobní téma.

Při náhlém záskoku má autor konečně možnost ukázat svou hru publiku a následně pro svou ideu získává homosexuálního kritika, který se zamiluje do pohledného člena souboru Marca…

Mnoho dalších minipříběhů a intrik za oponou i před ní vzniklo původně jako divadelní kus ve spolupráci se zkušeným scenáristou Brandonem Colem.

Hlavní part byl svěřen charismatické herečce Katherine Borowitzové.

Svým výkonem v roli stárnoucí hvězdy zaujme i Susan Sarandonová.

Hrají: K. Borowitzová, J. Turturro, S. Sarandonová, Ch. Walken, B. D’Angeloová, B. Gazzara a další

Napište nám