Punk rock jako vyšitý

Indie rocková skupina, původně z anglického Leedsu. Zakládajícími členy byli v roce 1997 Ricky Wilson (zpěv), Andrew White (kytara), Simon Rix (basová kytara), Nick Baines (klávesy) a Nick Hodgson (bicí a vokály). Ve stejném složení hraje kapela dodnes.

Do roku 2003 působili jako nepříliš známá skupina Parva, poté se přejmenovali na Kaiser Chiefs. Název si propůjčili od jihoafrického fotbalového klubu Kaizer Chiefs, za který kdysi hrával Lucas Radebe, obránce klubu Leeds United. Známým faktem je, že členové kapely jsou velkými fanoušky tohoto klubu.

První album Kaiser Chiefs vyšlo v roce 2005 pod názvem Employment. Inspirováno bylo především styly new wave a punk rockem pozdějších sedmdesátých let. Úspěšný debut zaznamenal prodeje převyšující tři miliony prodaných kopií a ve stejném roce byl nominován na Mercury Prize. Popularita Kaiser Chiefs rychle stoupala i díky úspěšným koncertům – už v roce 2005 vystupovali na hlavním pódiu na festivalu v Glastonbury a na Live Aid ve Philadelphii.

Konec února 2007 byl ve znamení nově vydané desky Yours Truly, Angry Mob s titulním singlem „Ruby“ (1. místo v britské hitparádě). Tato píseň se dostala i na první místo nejhranějších skladeb v naší republice.

Fakt, že Kaiser Chiefs nejsou žádní chytráci, ale spíš kamarádi od vedle, co poradí, a spíše, než že by vám říkali, jak to je a co máte udělat, vás budou chtít pobavit, není negativum, ale jejich největší přednost: mnohdy můžete mít až rozpačitý pocit, kdy si říkáte, co s tím. Smát se? Brečet? Přemýšlet? Protože Ricky Wilson a spol. jsou takoví, že působí jako zábavná komedie, které byste se v kruhu svých intelektuálních kamarádů nesmáli hlavně z obavy, že se shodíte přistoupením na mírně pokleslou formu zábavy. Nebojte, je to jen rock’n’roll a pokud vás pár laciných fórů z britské periferie urazí, možná byste se mohli zamyslet, jestli se neberete přespříliš vážně.

Napište nám