Ondřej Vetchý a Barbora Srncová v hlavních rolích seriálu podle detektivních románů J. Škvoreckého a J. Zábrany, kde nebude chybět humor ani napětí. Záhadná smrt začínající filmové star a jejího údajného milence… (2000). Dále hrají: B. Klepl, V. Preiss, N. Konvalinková, M. Táborský, A. Goldflam, L. Krbová, I. Svobodová a další. Scénář I. Nováková. Kamera P. Polák. Režie K. Smyczek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Na televizní obrazovku se vrací oblíbený šestidílný seriál podle detektivních románů Jana Zábrany a Josefa Škvoreckého Vražda pro štěstí, Vražda se zárukou a Vražda v zastoupení.

Detektiv Pivoňka (O. Vetchý) pokračuje ve vyšetřování smrti začínající filmové star Zuzany Bechyňové a jejího údajného milence. První podezření padá na poněkud směšného staromládeneckého snoubence mrtvé dívky, pana Pubence (O. Havelka), který si zoufale, marně a krajně podezřele snaží zajistit alibi. Jenže policejní vyšetřování je na příkaz vyšších míst zastaveno a Pivoňka z náznaků inspektora Vodičky (J. Somr) pochopí, že motivem zločinu nebyla žárlivost. Před mladým detektivem se vynořují šokující informace o lidech, kteří kolaborují ve fašistické organizaci Vlajka a profitují na mnichovské tragédii. Pátrání po zdroji cizokrajných cigaret Senoussi má za následek další vraždu, ale zároveň přivede Pivoňku na správnou stopu. S pomocí bystrého úsudku Boženky Skovajsové (B. Srncová) všechny záhady kolem tohoto případu zdárně rozluští.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2000
 ST AD 4:3
ŽánrSeriál