Nová verze slavné hymnické písně, věnovaná obětem ničivého zemětřesení na Haiti. Autoři: Michael Jackson a Lionel Ritchie. Koncepce: Quincy Jones

Před pětadvaceti lety titulní písničku nazpívali její autoři Michael Jackson a Lionel Ritchie spolu se Steviem Wonderem, Dianou Ross a Brucem Springsteenem pro oběti hladomoru v Africe.

Znovu, ve stejném hollywoodském studiu na „inspirativní hudební chaos“ dohlížel producent Quincy Jones se spoluautorem hudby Lionelem Ritchiem. Do projektu na pomoc Haiti se zapojilo sedm desítek zpěváků – například Barbra Streisand, která se chopila partu Diany Ross s asistencí Céline Dion. Tony Bennett, Juliane Hough, Gladys Knight, Pink, Kanye West, Akon, Natalie Cole, Jennifer Hudson, Mary J.Blige, Lil Wayne… V prostřizích digitálním trikem zde zpívá Michael Jackson.

„Jsem rád, že Quincy (Jones) a Lionel (Richie) a Randy Phillips mě pozvali, abych byl součástí něčeho tak skvělého, kdy stojíme bok po boku s haitskými umělci a snažíme se pomoci celému národu,“ uvedl režisér klipu Paul Haggis, který stojí například za snímky Crash a Million Dollar Baby.

Výtěžek z prodeje nahrávky půjde podle producenta Quincyho Jonese na pomoc pro Haiti postižené ničivým zemětřesením. Tento klip poprvé zazněl 12. února 2010 během slavnostního zahájení ZOH ve Vancouveru.

Teprve patnáctiletý kanadský zpěvák Justin Bieber nově nazpíval části přímo L. Ritchieho. Sólově zde zazpíval také kytarový mág Carlos Santana a při nahrávání se objevili také dva členové kapely Beach Boys Brian Wilson a Al Jardine. K ostříleným muzikantům se přidaly i mladší hudební hvězdy: Snoop Dogg, Lil Wayne a členové skupiny Black Eyed Peas.

Napište nám