Fotograf a milovník přírody Yoshikazu Ishikawa představuje Niagarské vodopády okem umělce. Japonský dokument

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Pohlédněte na největší vodopád světa. A zahleďte se do jeho útrob, jimž se říká Ďáblův chřtán. Je to jako opovážit se pozorovat neovladatelné a mocné síly pekla, zatímco shora padá voda jako projev lásky z nebe. Za úplňku se na vodopádech dělá duha, která nás vtahuje a láká do jiného světa. Mimo ni vidíme to, co dobře známe. Ale uvnitř, za mlžným závojem a stíny, čeká fascinující zjevení.

„Dlouho jsem fotil hory, ale v posledních dvou letech jsem se zaměřil na vodu. Věřím, že problémy s jejím dostatkem a kvalitou jsou nyní naše nejpalčivější. Pokud populace Země i nadále poroste tímto tempem, čisté vody nebude dost pro všechny. Lidé se musejí dozvědět, jak důležitá a nenahraditelná je,“ říká japonský fotograf Yoshikazu Shirakawa.

Potůčky vytékají z ledovce a společně tvoří smaragdové jezero, vodní lůno, z něhož se rodí množství vodopádů. Vodopád dává vodě tvar, i když sama o sobě žádný nemá. Vodopády se zde neustále mění: jak voda padá, rozptyluje se, tančí na tisíc různých způsobů a poté se jí dole po dopadu zase vrací původní podoba. Je jasně vidět, jak vítr s padající vodou cloumá sem a tam.

Originální názevWaters Fall from Heaven
Stopáž52 minut
Rok výroby 2010
 )D( ST
ŽánrDokument