Ve dne údy napravuje a v noci je zase láme. Michael Rapaport v hlavní roli amerického filmu.
Dále hrají: M. Jeter, A. Bareikisová, R. L. Cooková, J. Grifasi, J. Slattery a další. Režie J. Todd Anderson

Filmem Muž bez kůže (1998) v hraném filmu režijně debutoval výtvarník (storyboard artist) J. Todd Anderson, který od roku 1987 spolupracoval na všech filmech bratří Coenů. Jejich vliv je na jeho prvotině také víc než zjevně patrný (Ethan Coen se navíc podílel na jejím scénáři).

V poloze absurdní černé komedie vypráví příběh Edwarda Blise (Michael Rapaport), který se nestane lékárníkem jako jeho otec, ale pouhým chiropraktikem. Po večerech ovšem žije druhým životem jako obávaný zápasník v kostýmu Muže bez kůže. Když vlivem bezohledných machinací farmaceutického magnáta Stickse Varony (Michael Jeter) přijde o své rodiče, ventiluje svůj vztek podložený smrtícími zápasnickými chvaty nejen v ringu ale i mimo něj.

Bizarní příběh lamželeza s beránčí povahou (alespoň ze začátku) sice trpí tvůrčí nedotažeností, ale vše vyvažuje svým výkonem Michael Rapaport (nar. 1970), který má na svém kontě už celou řadu pozoruhodných postav, např. prostoduchého boxera Kevina v Allenově komedii Mocná Afrodíté nebo odepsaného policistu Babitche v kriminálním thrilleru Země policajtů.

Úlohu tělesně postiženého Varony ztělesnil známý představitel tragikomických rolí Michael Jeter (zpívající bezdomovec v Králi Rybářovi nebo odsouzenec s ochočenou myší v Zelené míli), který 30. března 2003 podlehl následkům onemocnění AIDS.

Dále hrají: M. Jeter, A. Bareikisová, R. L. Cooková, J. Grifasi, J. Slattery a další. Režie J. Todd Anderson

Napište nám