Poezie ve folku (2000). Rozhovory, unikátní archivní ukázky i ze soukromých sbírek, nejznámější písničky a vzpomínání známých osobností folkové a country hudby v bývalém Československu. Kamera M. Mališka. Připravil J. Vondrák

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Nad významem pojmu poezie se zamýšlejí nejen legendární básník Josef Kainar (1917–1971) z historického obrazového záznamu, ale i současné osobnosti folkové scény Vladimír Třešňák, Vladimír Merta, Zdeněk Vřešťál, Karel Plíhal, Marek Eben a mnozí další.

Básník Mirek Kovářík, který se v tomto dokumentu stává jakýmsi putujícím průvodcem, je český divadelník, kulturní publicista a redaktor, herec, moderátor a vysokoškolský pedagog. Byl jednou ze zakladatelských osobností litvínovského Docela malého divadla, které patřilo v šedesátých letech 20. století mezi významná česká divadla malých forem. Jedná se o neúnavného propagátora moderní české poezie, výborného recitátora a dlouholetého moderátora hudebního festivalu Porta. Objevil pro českou poezii Václava Hraběte, byl jeden z prvních, kdo u nás recitoval Kerouaca a Ginsberga. Jemu patří také dík za to, že američtí beatníci jsou u nás možná větším pojmem než v samotné Severní Americe.

Stopáž57 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3