Porta /1/. Rozhovory, unikátní archivní ukázky i ze soukromých sbírek, nejznámější písničky a vzpomínání známých osobností folkové a country hudby v Československu (2000). Režie J. Vondráček

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dokumentární cyklus věnující se legendám československé folkové a country hudby se ve svém sedmém pokračování zaměří na legendární soutěžní hudební festival Porta a jeho ročníky 1967–1980. Název festivalu je inspirován údolím řeky Labe s názvem Porta Bohemica a první ročník proběhl v roce 1967 v Ústí nad Labem. Během následujících let se Porta stala klíčovou, až kultovní událostí folkové a country hudby, na které se představily desítky kapel i sólových muzikantů a zpěváků. Se vzrůstajícím zájmem veřejnosti o tento festival ale samozřejmě vzrůstala i kontrola ze strany komunistického režimu.

Nejslavnější roky festivalu, který se i nyní každoročně pořádá a těší se velkému zájmu veřejnosti, vám přiblíží mimo jiných i Wabi Daněk, Vladimír Merta, bratři Nedvědové nebo Miki Ryvola a jejich vyprávění doplní řada unikátních archivních záběrů.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3