Jsou mladí, krásní, úspěšní a šťastní, když do jejich života vstoupí smrt cizího člověka. Milostný příběh s kriminální zápletkou (2012). Hrají: M. Málková, D. Švehlík, O. Vlach, J. Smutná, L. Vlasáková, J. Vondráček, A. Bestchasny, J. Pidrmanová, S. Skopal, J. Obermaierová, O. Vlach, M. Spurná, J. Vlasák a další. Scénář J. a V. Šaškovi. Kamera P. Koblovský. Režie J. Brabec

Hana a Tomáš tvoří komorní duo. Jsou mladí a všechno je před nimi. Ona zpívá a on ji doprovází na klavír. Vítězí v prestižní soutěži a okamžitě je o ně zájem. Agentura je posílá na koncerty po celé republice. Někde je to skvělé, jinde hrozné. Hlavně ale musí jezdit rychle, než je vytlačí laureáti z jiných soutěží. A Dan s Hanou jezdí a hrají a jsou šťastní. A pak se jedné noci, na zpáteční cestě, všechno zastaví. Vteřina nepozornosti a kolo štěstí se zadrhne. Můžete láteřit, plakat, prosit – všechno je marné. Neexistuje žádná spravedlnost, žádná omluva, nic. Existuje jen příčina a následek.

Herci Máša Málková a David Švehlík hrají jako o život. A o život opravdu jde. I když se ke všemu přiznají, i když se cítí vinni, i když se oba snaží všechno vzít na sebe, jejich kariéra se hroutí, agent mizí a jejich neštěstí přitahuje už jen bulvár. Z vítězů se stávají poražení, z milenců – vrazi.

Televizní film Aplaus, to je jedna velká herecká exhibice ústřední dvojice Máši Málkové a Davida Švehlíka. Ostatní, Jitka Smutná, Svatopluk Skopal, Lenka Vlasáková, Oldřich Vlach a další, jim skvěle sekundují. Scenáristé Věra a Václav Šaškovi napsali silný příběh a režisér Jaroslav Brabec potvrdil, že je stále ve skvělé formě. Za kamerou stál Petr Koblovský. Natáčení proběhlo v Praze a okolí na sklonku roku 2011.

Stopáž89 minut
Rok výroby 2012
 D ST AD HD
ŽánrFilm 15+