Komedie o podnikavých rodičích, odvážných dětech a šikovném medvědovi.
Hrají: I. Chýlková, K. Heřmánek, D. Vávrová, N. Konvalinková, R. Hrušínský, J. Vilsmaierová, H. Schafmeister, A. Rohde a další. Scénář J. Bitzer a Ch. Stark. Kamera P. Heller. Režie D. Vávrová.

Komediální rodinný film je situovaný do krásné romantické krajiny na Šumavě, do hraniční oblasti mezi Německem a Českem. Vychází z dobrých tradic našeho dětského filmu a nově je rozvíjí ve zcela současných situacích: život v pohraničí, vztahy usedlých Čechů a německých turistů, začátečnické podnikání a jeho obtíže u nás. A také je tu nosná komediální zápletka: cvičený cirkusový medvěd je nucen vystupovat v roli divokého lesního zvířete určeného k odstřelu, pochopitelně za velké peníze, které neméně pochopitelně přece každý potřebuje. Ale je tu ještě parta dětí, které se snaží medvěda všemi způsoby zachránit před posedlostí bohatého lovce.

Film Hurá na medvěda vznikl v německo-české koprodukci, autorkou jeho námětu a režisérkou byla někdejší dětská hvězda českého filmu pro malé diváky Dana Vávrová. Hudbu složil Petr Hapka, drezéři Berouskové cvičili pro film zvířata, role dospělých hráli vedle německých herců Ivana Chýlková, Karel Heřmánek, Naďa Konvalinková, Rudolf Hrušínský a v menší roli originální listonošky se objevila i sama režisérka.

Napište nám