Každý si budoucnost nějak představuje, ale není jednoduché své plány naplnit. Polský film.
Hrají: R. Gonera, J. Borcuch, A. Chyra, C. Kosiński, J. Szurmiejová, A. Warchulská, P. Modliszewski, K. Gordon, S. Łozińská, M. Robaszkiewiczová, E. Bachová a další. Režie: Krzysztof Krauze.

Na začátku soukromého podnikání je nutný hlavně dobrý nápad a chuť založit vlastní firmu, alespoň tak to vidí nejlepší přátelé Adam a Štefan. O pár měsíců později marně hledají někoho, kdo by jim půjčil peníze na stavbu haly, kde chtějí montovat malé motocykly. Když selže možnost vypůjčit si v bance, náhoda postaví Štefanovi do cesty Gerarda, známého z dětství. Ten jim přislíbí pomoc. Jak se brzy ukáže, jeho "dobrodinství" nemá nikdy konce...

Drama o touze naplnit vlastní sny a negativních silách, které často hýbou současnou společností natočil režisér Krzysztof Krauze. Inspiroval se při tom skutečnou událostí, která zaskočila Polsko v druhé polovině devadesátých let.

Snímek na Polském filmovém festivalu v Gdyni v roce 1999 obdržel několik cen: Cenu za mužský herecký výkon (Andrzej Chyra), Cenu za hudbu (kterou napsal Michał Urbaniak, známý polský jazzman) a Cenu za režii (Krzysztof Krauze).

Začínajícího podnikatele Adama ztvárnil Robert Gonera (Předjaří, Hlasitější než bomby), jeho kolegu Štefana vytvořil Jacek Borcuch, drsného vyděrače Gerarda hraje Andrzej Chyra.

Napište nám