Přímý přenos z minulosti. Rekonstrukce událostí listopadu 1989
Režie: Marek Straka, Igor Chaun, Štěpán Kačírek, Petr Jančárek, Adéla Sirotková, Jan Lacina, Miroslav Anton, Jan Tobiáš, Břetislav Rychlík. Scénář: Jan Lacina, Rebeka Křižanová, Jaroslav Veis, Jana Strunecká, Jiří Suk, Adéla Sirotková, Petr Jančárek, Jan Vít, Miroslav Anton.
Albertov 16:00

Tak jako před dvaceti lety prochází z Albertova na Národní třídu za účasti široké veřejnosti průvod, pořádaný společností Opona o.p.s. Aktuální dění sleduje ze čtyř televizních stanovišť reportérka Zuzana Tvarůžková.

Moderátor Michal Prokop ve studiu na Kavčích horách zpovídá klíčové aktéry listopadových událostí roku 1989.

V průběhu vysílání budou uvedeny tři klíčové pilíře přenosu:

- dokument "Sedm studentů po dvaceti letech" o osudech studentů, kteří se tehdy zúčastnili demonstrace na Národní třídě. Jaké byly jejich názory tehdy a jaké jsou dnes?

- dokument "Mrtvý student, který se nikdy nenarodil" o mýtu mrtvého studenta, který tehdy rozhýbal události a vzbuzuje dodnes mnoho nezodpovězených otázek.

- dokument "Za co jsme cinkali klíči" o lidech, kteří se stali novými elitami i o těch, kteří se dostali do záře reflektorů jen na pár vteřin.

Uvidíte dobové materiály i dotáčky z dneška, svědectví účástníků demonstrace, zapomenuté skutečnosti, zajímavosti, rarity a písničky z tehdejší doby.

Hlavní scenárista: Jan Lacina

Scénáře dokumentů: Rebeka Křižanová, Jaroslav Veis, Jana Strunecká, Jiří Suk

Režie dokumentů: Igor Chaun, Štěpán Kačírek, Petr Jančárek

Režie přímého přenosu: Marek Straka

Režie předtáček: Adéla Sirotková, Jan Lacina, Petr Jančárek

Napište nám