Přísná učitelka ani první láska nenadělají tolik starostí jako sehnat lístky na Stanleyův pohár. Kanadský rodinný retro film.
Hrají: J. Drapeau – Dalpé, D. Bouchard, D. Lavalléeová, S. Champagneová, S. Legaultová a další. Režie: Francois Bouvier.

Půvabný retro snímek se odehrává v Kanadě v šedesátých letech. Jeho hlavním hrdinou je jedenáctiletý Martin, který je jako téměř každý kluk jeho věku blázen do ledního hokeje. Sbírá karty se zbožňovanými hráči oblíbeného týmu, sleduje zápasy a jeho největším snem je dostat se na hlavní zápas sezony, finále Stanleyova poháru. Bohužel však ještě stále chodí do školy, a tak ačkoliv nerad, se musí zaobírat i problémy tohoto druhu. Kromě nového učitele angličtiny, zastánce hnutí hippies, který aplikuje na žáky netradiční metody výuky, má Martin i jeho kamarádi starosti hlavně s přísnou třídní učitelkou. Naštěstí je tu i nová hezká spolužačka, která je ochotná vyměnit nejvzácnější hokejovou kartu. Cenu si ale stanoví sama...

Snímek je úsměvným i nostalgickým ohlédnutím do doby dětství, kdy největší starostí bylo, jak dopadla písemka z matiky a nejdůležitější věcí sehnat lístky na Stanley Cup.

Napište nám