Jiří Štěpnička v příběhu osudového střetnutí otce a syna (2001). Dále hrají: M. Preiss, A. Černá, J. Teplý ml., P. Oliva, J. Kanyza, K. Pospíšil, R. Brzobohatý, R. Holub, D. Suchařípa, P. Štěpánek a další. Scénář J. Drbohlav. Kamera J. Myslík. Režie J. Polišenský

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dva mladíci se ve „fáru“ vracejí do rodného města. Jeden, úspěšný mladý právník, jemuž nastartoval otec kariéru, druhý, čerstvý absolvent novinářské fakulty, který čeká od svého otce šéfredaktora regionálního deníku něco podobného. Ale tento úspěšný otec rozhodně nemá v úmyslu svého syna pozvednout do vysoké funkce. Nechá ho, aby začal od píky.

Na první pohled se může zdát, že tu jde ryze o generační konflikt, včetně „boje“ o ženu. Ale posléze zjistíme, že je to spíše o problému silných a slabých osobností, bez ohledu na věk. Podaří se Petrovi vyjít ze stínu svého otce a začít vlastní život? Na to se snaží odpovědět příběh sehrané tvůrčí dvojice – scenáristy Jana Drbohlava a režiséra Jaromíra Polišenského. Kromě lákavého hereckého obsazení – otec Pavel (Jiří Štěpnička), syn Petr (Martin Preiss) a Jana (Andrea Černá – známá především jako Princezna ze mlejna) tu „hrají“ i atraktivní prostředí současnosti – redakce novin a dostihový areál.

Ze scénáře:

Jana: Jakej je tvůj život?
Pavel: Rychlej. Jako ty jezdíš dostihy s větrem o závod, já tak žiju. Já ten vítr chytám.
Jana: S větrem můžeš běžet o závod, ale nikdy ho nechytíš…

Stopáž76 minut
Rok výroby 2001
 ST
ŽánrFilm