Nevzdávej to

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Přijmou na místo skláře v rodinné sklárně v Českém ráji 58letého Petra, zadluženého kvůli podnikání, nebo o 33 let mladšího skláře Jirku z Jihlavy, jenž řemeslo převzal po otci? Režie D. Bonaventura

Další díl Nevzdávej to jsme točili v Českém ráji v rodinné sklárně Kalousků. Na pozici sklář-foukač hledali několik měsíců kandidáta bez ohledu na věk. Sklářů je čím dál míň, školy se zavírají a mladí nakonec odejdou do jiného oboru.

Po delší době se přihlásil Petr – 58 let a Jirka z Jihlavy o 33 let mladší. Pan Petr se dostal kvůli podnikání do dluhů, je bez práce, a protože vystudoval Střední průmyslovou školu sklářskou, na pozici ve sklárnách v Železném Brodě si troufne. Jirka je ze sklářské rodiny, řemeslo převzal po tatínkovi a navíc by se mu líbilo přestěhovat se do Čech.

Oba kandidáti potřebují práci. Petr aby splatil dluhy, Jirka chce odejít z Moravy od rodičů a osamostatnit se. Navíc v současné době rozváží knížky, aby se vůbec uživil. Petr i Jirka byli postaveni před úkoly, které by měl zvládnout každý sklář, ovšem závěrečná zkouška už vyžadovala větší zručnost.

Jak se nakonec majitel sklárny rozhodl, uvidíte na konci dílu. Celé natáčení provázelo napětí a občas se objevila i nervozita. Pana Petra podporovala celá rodina, zatímco Jirka byl na všechno sám. S prázdnou neodjel nikdo, ale pracovní smlouvu dostal jen jeden z nich.

Přehrát video

Diskuse diváků
  • josef kriz 6. 12. 2012 14:52

    fakt hrozny trapas po celym svete

  • Marek 3. 1. 2012 07:14

    MyslĂ­m Ĺľe panĂ­ Petra mĹŻĹľe bĂ˝t ráda Ĺľe vypadla z tak buranskĂ©ho prostĹ™edĂ­ kde p…

  • 444444444 15. 12. 2010 20:12

    dobry den

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2010 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady