Nevzdávej to

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Práce revizora přilákala šestadvacetiletého sportovně založeného Vojtu a třiapadesátiletého Jirku, který je spíše rozváženější. Zvítězí dobrá kondička, nebo klid v zátěžových situacích? Režie D. Bonaventura

Příběh jako od Gogola

Pokaždé, když se za vašimi zády v tramvaji nebo v autobuse ozve tiché „kontrola jízdenek“, scvrkne se vám žaludek na minimum. A to i přesto, že už máte dvacet let legitimaci. Ale co když ji právě nenajdete, někde vám vypadla nebo jste ji nechali ráno ležet doma na lednici? Anebo jste ji zapomněli zaplatit. Pokaždé úpěnlivě a s obavami hledáte v tašce a v té chvíli nepřejete nic jiného, než být na místě onoho revizora. Jenže jaké to ve skutečnosti je? Ne každý z nás si dokáže představit, že by práce revizora patřila mezi ty, které jste si vysnil v dětství. Jaké to je být v kůži revizora? A je co závidět? To si vyzkouší mladý sportovně založený šestadvacetiletý Vojta a třiapadesátiletý Jiří, jehož život zavál až do slunné Californie či sněhem zavátého Švédska.

Vojta jako mladší z kandidátů má pro práci revizora spousty předpokladů, hlavně těch fyzických – je mladý, průbojný, plný energie a určitě ho jen tak nějaký ten neplatič útěkář nezaskočí. Denně chodí do posilovny a má výbornou kondičku. Za svůj krátký život už vystřídal několik povolání, ale na žádném nevydržel moc dlouho. Čeká, že práce revizora bude poměrně nenáročná a že se třeba seznámí i s nějakými hezkými děvčaty.

Jiří na rozdíl od Vojty už toho tolik nenaběhá, ale i on má své nepřehlédnutelné kvality. V osmdesátých letech emigroval do USA a začínal zde od píky. Vždy se držel svého původního řemesla, je totiž vyučeným zahradníkem. Po revoluci se vrátil do Evropy, konkrétně do Švédska, odkud pochází jeho žena, a zde podruhé v životě začínal od píky. Opět jako zahradník. Jenže nakonec ho přitáhla zpět rodná hrouda. A v Čechách začínal vlastně už potřetí. Učil angličtinu a angličtina ho živí dodnes. Jenže změna je život a Jiří by chtěl zkusit ještě něco nového. A tak ho náhoda přivedla až k inzerátu a na revizora. Doufá, že i zde uplatní své jazykové znalosti.

Jenže co vlastně taková práce přináší a může dělat takové povolání opravdu každý? Jaké jsou opravdové předpoklady pro jeho vykonávání a kdo z našich kandidátů je dokáže splnit? Fyzicky nadaný Vojta nebo životem poučený Jiří? Skutečné požadavky Dopravních podniků hl. m. Prahy jsou totiž překvapivě úplně jiné. Jaké jsou a jak se s nimi vyrovnají oba kandidáti, to se dozvíte právě v tomto dílu.

 

Přehrát video

Diskuse diváků
  • josef kriz 6. 12. 2012 14:52

    fakt hrozny trapas po celym svete

  • Marek 3. 1. 2012 07:14

    MyslĂ­m Ĺľe panĂ­ Petra mĹŻĹľe bĂ˝t ráda Ĺľe vypadla z tak buranskĂ©ho prostĹ™edĂ­ kde p…

  • 444444444 15. 12. 2010 20:12

    dobry den

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady