Nevzdávej to

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

O práci pomocníka ve velkém zahradnictví se utká padesátnice Miglena a 23letý Radek. Nová reality show poskytne návod, jak najít zaměstnání. Režie D. Bonaventura

S pořadem Nevzdávej to jsme se tentokrát ocitli na jihu Čech, v krásném prostředí plné zeleně a vůně dřeva. Paní Marie se rozhodla, že si otevře velké zahradnictví na kraji města Tábor, a začala hledat zaměstnance. Její pozemek je rozlehlý, takže potřebuje zaměstnat šikovného zahradníka nebo zahradnici na terénní práce.

Na pozemku, kde denně probíhají terénní úpravy, přípravy záhonů, výsadba venkovní zeleně, stojí kanadský srub, prodejna s květinami, kde by měl zákazníka obsluhovat zkušený aranžér a vazač kytek.

Přihlásilo se hodně zájemců o tuto profesi, ale při prvních ústních zkouškách většina z nich vyhořela. Nakonec se majitelka Marie, zkušená zahradnice, rozhodla zkusit Miglenu Cvejtkovou – naši starší kandidátku a Radka Havlíčka – mladšího uchazeče o místo.

Miglena přišla z Bulharska do Tábora za svým životním partnerem. V Primorsku se poznali, když pracovala jako recepční hotelu, kde se pan Václav rekreoval. Miglena s partnerem žije v rodinném domku na kraji města a rok a půl nemůže najít práci. Miglena vystudovala Akademii múzických umění, hru na klavír a zpěv v Bulharsku, a přestože by chtěla učit děti hudbě jako ve své rodné zemi, nedostala v Česku příležitost. Při pohovoru s majitelkou zahradnictví se svěřila s tím, že má praxi v tomto oboru, protože rok pečovala o zeleň parků. Proto ji pracovní nabídka zaujala.

Mladší uchazeč Radek podniká se svým bratrem v rybaření. Chtěl by zkusit něco nového, a protože ho rodiče odmalička vedli k lásce ke kytkám a přírodě jako takové, je pro něj volné místo v zahradnictví velkou výzvou.

Majitelka připravila pro kandidáty úkoly, které plnily jak v terénu, tak v prodejně. Museli si umět poradit s vázáním ozdobné kytice, navrhnout dušičkový věnec a připravit ikebanu z přírodních zdrojů, které si kandidáti nasbírali v nedalekém lese. Nejtěžší úkol, tzv. maturita, trval oběma celý den. Nepřízeň počasí jim ho znesnadnila, ale nakonec si oba poradili dobře.

Jaké bylo nakonec rozhodnutí majitelky zahradnictví, na to si musíte počkat.

Přehrát video

Diskuse diváků
  • josef kriz 6. 12. 2012 14:52

    fakt hrozny trapas po celym svete

  • Marek 3. 1. 2012 07:14

    MyslĂ­m Ĺľe panĂ­ Petra mĹŻĹľe bĂ˝t ráda Ĺľe vypadla z tak buranskĂ©ho prostĹ™edĂ­ kde p…

  • 444444444 15. 12. 2010 20:12

    dobry den

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady