Nevzdávej to

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 0  
Sdílet
| Poslat odkaz

Důchodkyně bojuje o pozici v luxusním lahůdkářství s o třicet let mladším soupeřem. Kdo lépe obstojí v obsluze zákazníků a práci s potravinami? Režie V. Stehlíková

Natáčení v lahůdkářství v centru Prahy bylo výzvou pro všechny zúčastněné – oba protagonisty, ale i samotnou majitelku obchodu Kanaďanku paní Sylvii Lee Havelka. Na nabízené místo prodavačky se přihlásili dva uchazeči. Vitální důchodkyně paní Jarka a mladý energií překypující Petr.

Paní Jarka se přihlásila proto, že ani v důchodovém věku nehodlá rozhodně zahálet a jak sama prohlásila „nemíní hned skočit do hrobu“. Přestože už by si mohla užívat důchodu, je stále velmi aktivní. Má spousty zájmů, chodí na přednášky o makrobiotice a zdravé výživě a své vědomosti hodlá rozhodně uplatnit i ve své nové práci. Paní Havelka nemá totiž klasické české lahůdkářství, ale specializovaný obchod, kde se prodává především zdravá strava ze všech koutů světa. Jarka navíc doufá, že by zde mohla využít své letité zkušenosti, které nabyla při denním vyvařování manželovi i svým dvěma dnes již dospělým dcerám.

Petr toho naopak asi moc v kuchyni za svůj život nepobyl, zato má také svá želízka v ohni. Nedávno se vrátil z Kypru, kde pár měsíců pracoval a tak je zvyklý obsluhovat v angličtině. Přestože znalosti angličtiny požaduje snad již každý zaměstnavatel, při prodeji lahůdek by se mohla zdát znalost angličtiny vedlejší. Jenže majitelka obchodu paní Havelka je Kanaďanka a v jejím obchodě převažuje zahraniční klientela. Jednoduše češtiny si tam moc neužijete. A tak Petr doufá, že to bude právě on, kdo získá práci třeba právě díky svým znalostem angličtiny a také své zahraniční praxi. Nedávno se totiž vlastní vinou dostal do velmi těžké životní i finanční situace, v životě mu to trochu ujelo, udělal pár chyb a nyní přišel čas, aby vše konečně napravil. A to nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli svým čtyřletým dvojčátkům Péťovi a Nelly, kteří si zaslouží mít přeci príma tátu.

No a co na ně majitelka lahůdkářství paní Sylvie Lee Havelka připravila? Třeba na první pohled obyčejné balení sýra. Ale vězte, že právě to vyvolalo nakonec zcela nečekané emoce. Co vše se stalo a jak to všechno dopadlo? Dívejte se a určitě nebudete litovat.

Přehrát video

Diskuse diváků
  • josef kriz 6. 12. 2012 14:52

    fakt hrozny trapas po celym svete

  • Marek 3. 1. 2012 07:14

    MyslĂ­m Ĺľe panĂ­ Petra mĹŻĹľe bĂ˝t ráda Ĺľe vypadla z tak buranskĂ©ho prostĹ™edĂ­ kde p…

  • 444444444 15. 12. 2010 20:12

    dobry den

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 22 minut – Rok výroby: 2009 – P  ST
Žánr: Vzdělávání
Tento díl ve vysílání

Tento díl pořadu v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Hledat všechna vysílání:
pořadu / tohoto dílu

Související pořady