Může skupinka vojáků zastavit postup nacistické armády? Robert Shaw a Harrison Ford v hlavních rolích britského válečného filmu (1978). Dále hrají: B. Bachová, E. Fox, F. Nero, C. Weathers a další. Režie Guy Hamilton

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

V roce 1961 vznikl slavný válečný film Děla z Navarone, vyprávějící o odvážné akci malé jednotky během Druhé světové války. O sedmnáct let později vzniklo jeho volné pokračování s novými představiteli. Do Jugoslávie jsou vysláni major Mallory a seržant Miller, aby našli a zlikvidovali nebezpečného nacistického agenta Nikolaje Leskovara, působícího v partyzánských jednotkách. Na cestě do Jugoslávie jsou přiděleni k jednotce plukovníka Barnsbyho, která má za úkol vyhodit do vzduchu strategicky významný most. Není to vůbec snadné, nacisté jsou v přesile a Leskovar má v záloze nebezpečný plán. Podaří se Malloryho jednodce v sebevražedné akci splnit oba úkoly?

Zajímavý příběh a hvězdné herecké obsazení v němž září Robert Shaw a Harrison Ford patří mezi hlavní klady filmu. Guy Hamilton, režisér filmů o Jamesi Bondovi (např. Goldfinger, Diamanty jsou věčné), natočil dobrodružnou podívanou s překvapivými dějovými zvraty a typickým britským humorem.

* 13. 7. 1942


Originální názevForce 10 From Navarone
Stopáž121 minut
Rok výroby 1977
 )D( ST HD
ŽánrFilm