Ve vsi na východním Slovensku si dlouho nikdo nikoho nevzal a nenarodilo se tam dlouho žádné dítě. Žijí zde mladí muži a ženy, které dává dohromady starosta obce
Režie: Erika Hníková.

Slovenská vesnice Zemplínské Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se nechce vzdát a používá různé prostředky: nabízí nemalou finanční odměnu za každé nově narozené dítě, nabádá místním rozhlasem k plození dětí… Ale nic nezabírá. Nezbývá než přistoupit k novému plánu. Starosta se rozhodne uspořádat ve vsi seznamovací večírek pro svobodné ze všech okolních obcí. Najdou si naši hrdinové konečně partnery? Sociální inženýrství 21. století v dokumentární tragikomedii.

Snímek byl vybrán na řadu festivalů po celém světě a získal několik mezinárodních ocenění, například na Berlinale 2011, ale také Cenu za nejlepší dokument na Festivalu Cinematik 2011 v Piešťanech, Cenu Dagmary Táborské, za nejoriginálnější dokument tvůrce do pětatřiceti let na Finále Plzeň 2011 za její humorný a autentický pohled na současný demografický problém.

Režie: Erika Hníková.

Napište nám