S humorem a nadsázkou o tom, jak žít zdravě aneb kapky nejen pro hypochondry (2000). Účinkují: N. Lichý, J. Sedláček, L. Kořínková, J. Smutná, R. Doleček, D. Vavroš a další. Připravili: K. Teslíková, J. Radek, V. Mráz a J. Vašíček

Obezita je nemoc projevující se na pohybovém ústrojí. Neohrožuje život člověka, ale jeho klouby. Tloustnutí si musíme včas uvědomit. Důležitým faktorem je také genetická predispozice.

Jedním z mála ukazatelů, kterými převyšujeme Západ, je právě obezita. Celkem je totiž v naší republice více než milion obézních osob. České ženy v obezitě předběhly pouze obyvatelky Ruska, Němky obsadily třetí místo. Podobně jsou na tom i muži. Nejtlustšími jsou Němci, druzí jsou opět Češi a za nimi skončili Rusové.

Předcházet obezitě nebo s ní bojovat se dá řadou různých způsobů. Vhodnou a témeř pro každého přístupnou variantou je pravidelný pohyb či sport. Z nenáročných činností ovšem může postačit i běžné mytí oken, kterým muži mohou spálit 150 kalorií za 60 minut; ženský organismus pak spaluje kalorie asi o polovinu pomaleji.

Rozšířeny jsou také podpůrné a přírodní přípravky, jejich efektivita je ale často diskutabilní. Reklama v časopise sice může slíbit úbytek 3 kg za týden, ve skutečnosti však takové pilulky mohou obsahovat třeba jen prášek z hroznového vína. Konečný efekt je v takovém případě v podstatě stejný, jako když sníte hrozny čerstvé. Tedy pouze s tím rozdílem, že za ně zaplatíte třeba i přes 800 korun.

Další možnost poskytuje klasická medicína, a sice chirurgickou bandáž žaludku. Ten se při zákroku převáže a vytvoří jakési přesýpací hodiny. Horní vak se naplní pouze malým množstvím potravy a pacient netrpí pocitem hladu. Tato možnost se však nehodí pro každého, na rozdíl od dostatku pohybu a omezení stravy.

Stopáž14 minut
Rok výroby 2000
 ST 4:3