Z jižních Čech až na konec světa

O jednom originálním poselstvu a inscenaci Divadla Continuo. Režie V. Křístek

Název „Z jižních Čech až na konec světa“ je variací známého názvu novely Aloise Jiráska, který ve svém vyprávění o unikátním poselstvu Krále Jiřího z Poděbrad vycházel z pamětí Václava Šaška z Bířkova, který se tohoto poselstva úzačastnil. Šlo o unikátní plán mírového soužití mezi evropskými národy a také o vzájemné poznávání.

Inspirováni touto historickou událostí připravili v jižních Čechách projekt, spojený s naším předsednictvím EU ve druhé polovině roku 2009. Ve spolupráci s evropskými turistickými kluby vyrazili koncem března ze zámku Blatná poutníci po stopách někdejšího poselstva z 15. století, které vedl pan Lev z Rožmitálu a Blatné. Součástí dnešního poselstva bylo i Divadlo Continuo, které působí léta v Malovicích u…a které na některá místa přijelo hrát představení, které vzniklo právě k této příležitosti. Dostalo název Finis terrae, tedy Konec světa. Přesně podle místa ve Španělsku, které bylo za takové místo v 15. století považováno a kam také české poselstvo tehdy dospělo.

V dokumentu se podíváme nejen na místa, kde se hrálo, ale kromě ukázek z představení nahlédneme i do způsobu života a práce tohoto originálního divadleního souboru, který dnes patří ve své kategorii v Evropě k nejprestižnějším.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2009
 P ST
ŽánrDokument