Slavnostní galavečer k zakončení 1. ročníku her handicapovaných mladých sportovců se slavnými muzikálovými melodiemi v podání herců Městského divadla Brno

Televizní záznam benefičního koncertu, který je slavnostním zakončením 1. ročníku Her handicapovaných talentů. Zazní na něm slavné muzikálové melodie v podání herců Městského divadla Brno. Benefiční koncert moderují Jana Musilová a Tomáš Sagher.

1. ročník Her handicapovaných talentů se uskutečnil v Brně ve dnech 26. - 28. 6. 2009 pod záštitou primátora města Brna pana Romana Onderky. Okolo 400 mladých handicapovaných sportovců z České republiky a Slovenska změřilo své síly v devíti sportovních disciplínách (atletické disciplíny, cyklistika, plavání, streetball, floorball, stolní tenis, tenis, boccia a šachy). Hry byly mimo jiné organizovány při příležitosti 90. výročí Ústavu sociální péče Kociánka. Hry svou přítomností podpořila i řada známých osobností ze světa sportu handicapovaných i nehandicapovaných. Jedinečnost Her spočívala v tom, že možnost přihlásit se do jednotlivých sportů nebyla podmíněna splněním přísných standardů zdravotní klasifikace nebo výkonnostními limity a byla tak otevřena pro všechny handicapované s chutí sportovat a poznat nové přátele.

Napište nám