Romantický příběh o láskách, nadějích a snech. Český film.
Hrají: H. Bělská, J. Dohnal, J. Plachý, T. Pištěk, A. Nedošinská, H. Bušová, M. Krausová, K. Hradilák, B. Vrbský, F. Paul a další. Scénář E. A. Longen a V. Slavínský. Kamera V. Vích. Režie Vladimír Slavínský.

Věra Nedbalová se vrací ze švýcarského penzionátu k rodičům do Prahy. Ve vlaku se seznámí se sympatickým studentem Jaroslavem Landou a domluví si s ním schůzku. Domů se vrací v nešťastnou chvíli. Její otec, přespříliš zaměstnaný advokát, uvěřil nepodloženým klepům o nevěře své ženy a vykázal ji z domu. Dcera se v nervovém šoku zhroutí. Ani v Jaroslavově rodině není vše v pořádku. Jeho sestra Eva se stala milenkou profesionálního svůdce Petra Gabriela a nyní s ním čeká dítě. Jaroslav se rozhodne vzít pomstu do svých rukou...

Sentimentální románek první lásky natočil režisér Vladimír Slavínský, který se spolu s E. A. Longenem rovněž podílel na scénáři. Hlavní role vytvořili Hana Bělská, Jiří Dohnal, Jiří Plachý a Helena Bušová, v tradiční roli manželské dvojice se zde objevili Theodor Pištěk a Antonie Nedošinská. Film měl v kinech premiéru v srpnu 1935.

Napište nám