Fimfárum - do třetice všeho dobrého

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Třetí a poslední zpracování zbývajících pohádek ze známé knihy Jana Wericha v celovečerním distribučním animovaném loutkovém filmu
Fimfárum - do třetice všeho dobrého

Fimfárum do třetice navazuje na originální vypravěčské mistrovství Jana Wericha v animovaném zpracování pro všechny generace. Součástí jsou tři pohádky J. Wericha, které ztvárnily tři tvůrčí týmy: pohádka Jak na Šumavě obři vyhynuli vznikla v režii začínající K. Dufkové a za spolupráce výtvarnice D. Grimmové Abrhámové, O kloboučku s pérkem sojčím – v tvůrčí dílně režisérky V. Pospíšilové a výtvarníka P. Poše. Třetí pohádku Rozum a Štěstí zpracoval režisér D. Súkup za výtvarné spolupráce P. Ortiz Martinezové. Ve Fimfáru se snoubí výpravná filmová podívaná, která kombinuje tradiční loutkovou animaci s animací počítačovou, a také extrémně náročnou obrazovou postprodukcí.

V první pohádce se diváci mohou potěšit moudrem, že hra na většího se nevyplácí, v druhé pohádce se zase hrdina snaží svému otci, starému králi, najít ztracený „klobouček mládí“, klasickou Erbenovskou pohádku Rozum a Štěstí zpracovali tvůrci v hravém duchu k potěšení starých i mladých diváků.

Vedle hlasu Jana Wericha uslyšíte např. O. Jiráka, J. Macháčka, M. Krobota, R. Říčaře nebo M. Vladyku.

Ústřední píseň k pohádce Rozum a Štěstí vytvořili J. Uhlíř a Z. Svěrák.

Napište nám