Tři animované pohádky Jana Wericha pro chytré děti a dospělé: Jak na Šumavě obři vyhynuli, O kloboučku s pérkem sojčím a Rozum a Štěstí (2011). Režie: K. Dufková, V. Pospíšilová a D. Súkup

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Fimfárum do třetice navazuje na originální vypravěčské mistrovství Jana Wericha v animovaném zpracování pro všechny generace. Součástí jsou tři pohádky J. Wericha, které ztvárnily tři tvůrčí týmy: pohádka Jak na Šumavě obři vyhynuli vznikla v režii začínající K. Dufkové a za spolupráce výtvarnice D. Grimmové Abrhámové, O kloboučku s pérkem sojčím – v tvůrčí dílně režisérky V. Pospíšilové a výtvarníka P. Poše. Třetí pohádku Rozum a Štěstí zpracoval režisér D. Súkup za výtvarné spolupráce P. Ortiz Martinezové. Ve Fimfáru se snoubí výpravná filmová podívaná, která kombinuje tradiční loutkovou animaci s animací počítačovou, a také extrémně náročnou obrazovou postprodukcí.

V první pohádce se diváci mohou potěšit moudrem, že hra na většího se nevyplácí, v druhé pohádce se zase hrdina snaží svému otci, starému králi, najít ztracený „klobouček mládí“, klasickou Erbenovskou pohádku Rozum a Štěstí zpracovali tvůrci v hravém duchu k potěšení starých i mladých diváků.

Vedle hlasu Jana Wericha uslyšíte např. O. Jiráka, J. Macháčka, M. Krobota, R. Říčaře nebo M. Vladyku.

Ústřední píseň k pohádce Rozum a Štěstí vytvořili J. Uhlíř a Z. Svěrák.

V prvním českém 3D stereoskopickém snímku uvidíte tyto pohádky:

Klikněte pro větší obrázek O kloboučku s pérkem sojčím
Režie: Vlasta Pospíšilová
Výtvarník: Petr Poš
Klikněte pro větší obrázekJak na Šumavě obři vyhynuli
Režie: Kristína Dufková
Výtvarnice: Denisa Abrhámová
Klikněte pro větší obrázekRozum a štěstí
Režie: David Súkup
Výtvarnice: Patricie Ortiz Martinez

Scénář jednotlivých pohádek napsal Jiří Kubíček a kamery se ujali Hubert Hesoun a Zdeněk Pospíšil. Hudbu složil Karel Holas a ústřední píseň k pohádce Rozum a Štěstí vytvořili Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák.

Hlavním producentem je společnost MAUR film, producentem Martin Vandas. Koproducenty filmu jsou Česká televize, ACE a Krátký film Praha. Film vzniká s podporou Státního fondu ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie.

Jan Werich
herec, dramatik a filmový scenárista

Jan Werich

* 6. 2. 1905

† 31. 10. 1980


Stopáž72 minut
Rok výroby 2011
 D ST HD

Všechny koprodukční filmy České televize