Den draka

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Jenom ten, kdo kráčel temnotou, může spatřit světlo. Hrají: Q. Xiaoxiong, P. Dvorščík, F. N. Araujo, D. Bílek, M. Prášilová a další. Scénář M. Reich a J. Hauskrechtová. Kamera G. László. Režie M. Reich
Den draka

Mladý Asiat Qin přijíždí do Prahy šířit čínské bojové umění. Jeho plány ale tvrdě naráží na nečekaně odlišnou mentalitu evropského světa. Snaha o vedení školy kungfu je nahlodána pochybnostmi, musí se živit rozvážením zeleniny a doma ho čeká jen prázdný byt s regálem plným kung-fu filmů. Jednoho dne se objeví muž, který ho začíná pronásledovat. Zdá se, že nabírá na síle s každým Quinovým zklamáním. Je jeho stínem – skutečným strůjcem všech potíží. Konečně se tak Qinovi naskýtá příležitost použít své bojové umění. Musí se utkat se svým největším nepřítelem – sebou samým.

Krátký hraný film Michala Reicha výjimečným způsobem slučuje prvky evropského art filmu s rysy hongkongské akční kinematografie. Jde o první český ryzí kungfu film. Do hlavních rolí byly obsazeny špičky evropské scény bojových umění.

Napište nám