Malá výhra – malá radost, velká výhra – velká starost. Britská komedie o jackpotu, který otřásl jednou malou irskou vesnicí.
Hrají: I. Bannen, D. Kelly, F. Flanaganová, S. Lynchová, J. Nesbitt a další. Scénář a režie Kirk Jones

Až do dneška si ta malá, Bohem zapomenutá irská vesnička žila svým nevzrušeným, poklidným životem. Jejích dvaapadesát obyvatel tvoří jednu velkou rodinu, ve které se všichni důvěrně znají, někteří se mají rádi a jiní se nesnášejí, prostě tak jako v té skutečné… Teď se to však může všechno změnit. Protože jeden z nich zřejmě vyhrál hlavní cenu v loterii a peníze, jak známo, dokážou všechno obrátit vzhůru nohama. Zvlášť velké peníze. Jenomže kdo je vlastně vyhrál? A co s nimi hodlá udělat? Jackie a Michael, dva staří pánové a celoživotní přátelé, jsou odhodláni to vypátrat za každou cenu. To ovšem ještě netuší, jaká překvapení je na té cestě za poznáním čekají…

Půvabná, mírně černá komedie, natočená prý podle skutečné události, byla jednou z posledních – a skvělou! – hereckou příležitostí pro Iana Bannena, jednoho z nestorů britského herectví. Na obrazovce ČT se objevil v řadě rolí, z posledních jmenujme např. seriál Politikova žena či film Naděje a sláva.

Hrají: I. Bannen, D. Kelly, F. Flanaganová, S. Lynchová, J. Nesbitt a další. Scénář a režie Kirk Jones

Napište nám