Skladby L. Janáčka, F. Chopina, N. Paganiniho a C. Francka v provedení mladých virtuozů

V nahrávacím studiu Českého rozhlasu Ostrava se sešla na společném vystoupení dvojice mladých, ale pozoruhodně nadaných interpretů. Dva vynikající sólisté, klavírista Martin Kasík a houslista Jiří Vodička pocházejí z Moravskoslezského kraje, studovali v Ostravě a tentokrát spojili své síly v náročném programu.

Jiří Vodička úspěšně dobývá česká, evropská, ale i asijská pódia. Je laureátem soutěže Young Concert Artist v New Yorku. Absolvoval ZUŠ a hru na housle, poté studoval na Institutu pro umělecká studia v Ostravě u profesora Zdeňka Goly. Stal se vítězem houslových kurzů Václava Hudečka v Luhačovicích a soutěže Luise Spohra ve Výmaru.

Martin Kasík, rodák z Frenštátu pod Radhoštěm, studoval na Janáčkově konzervatoři v Ostravě a následně na AMU u profesora Ivana Klánského. Je rovněž vítězem soutěže Young Concert Artist v New Yorku z roku 1999. V současné době jej můžeme zařadit mezi nejlepší české klavíristy. Oba umělci se v pořadu představí s programem sestaveným ze skladeb L. Janáčka, F. Chopina, N. Paganiniho, C. Franka, P. Sarassateho a V. Trojana.

Napište nám