Hlavním tématem pořadu je genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využívat jejích úžasných vynálezů. Celý formát trvá 70 minut. V každém díle moderátoři se čtyřmi vybranými celebritami prochází šest témat z různých odvětví přírody. V rámci jednoho dílu je položeno celkem sedm soutěžních otázek, které se vždy vztahují k tématu nebo demonstrovanému experimentu.

Součásti každého dílu jek také jeden experiment, který vždy podstoupí na vlastní kůži moderátor Vladimír Kořen. Například první pokus se uskutečnil ve Výzkumném ústavu letectví v Letňanech. Vladimír byl posazen před obrovský aerodynamický tunel, ve kterém dokáží nasimulovat rychlost větru až do síly hurikánu. V druhé části experimentu byl Vladimír připevněn k rampě a čekalo se, jak silný vítr jej vynese do vodorovné polohy.

Ozdobou každého dílu jsou čtyři známé osobnosti, které tipují správné odpovědi. Na odpověď stisknutím tlačítka ve studiu mají přesně deset sekund. Když odpoví správně, připočte se jim bod. Když tipnou špatně, body se neodečítají. Tipující s největším počtem bodů se stává vítězem soutěže.

Vladimír Kořen
analytik pro oblast vědy, moderátor

Vladimír Kořen

* 30. 12. 1973


Maroš Kramár
herec, moderátor

Maroš Kramár

* 26. 4. 1959