Zábavná show, kde největší hvězdou je příroda sama. Moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen vás provedou pořadem, u kterého se budete divit, žasnout a bavit (2015). Dále účinkují: L. Mareš, E. Pilarová, M. Bočanová a V. Orchestrovič Bauer. Režie A. Rezek

Pořad bylo možné přehrát do 12. 12. 2020
Video není k dispozici

Velká show o fascinujících zákonech přírody. Přinášíme zábavný pohled do tajů a zajímavostí tohoto světa. Tentokrát si své vědomosti poměří Leoš Mareš, Eva Pilarová, Mahulena Bočanová a Varhan Orchestrovič Bauer. Navštívíme lachtany se zcela jedinečnou vlastností. Naučíme vás, jak výrazně a hravě uspořit energii a moderátoři Vladimír Kořen a Maroš Kramár budou spolu opět soutěžit. Tipněte si, kdo z nich najde pod vodou zlatý poklad.

Otestujte si své znalosti zázraků přírody

Lachtan

Lachtani jsou poměrně velké šelmy přizpůsobené vodnímu životu. Na rozdíl od příbuzných tuleňů a mrožů se díky stavbě zadních končetin poměrně obratně pohybují i po souši. Lachtani jsou neobyčejně inteligentní a hravá zvířata, pro které je mimo volnou přírodu největším nebezpečím nuda. Oblíbené cvičení tak není cirkusovým představením, ale je to zdravá terapie, která nahrazuje hry s kamínky a chaluhami v přirozeném prostředí či samotný lov. Cvičí se s nimi i proto, aby je bylo možné každý den preventivně prohlédnout. Což je díky tréninku jednoduché, protože umí na povel ukázat břicho či zuby.

Co mají lachtani?

Zapalování

Pomocí čeho si můžeme nejlépe upéci buřt?

Mravkolev

Jak dlouho trvá vývoj larvy mravkolva od vajíčka až po nového dospělce?

Fluorescence

Který nápoj pod UV světlem svítí?

Stopáž75 minut
Rok výroby 2015
 ST AD HD