Zábavná show, kde největší hvězdou je příroda sama. Moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen vás provedou pořadem, u kterého se budete divit, žasnout a bavit (2014). Dále účinkují: L. Krobotová, J. Potměšil, I. Vodochodský a V. Bárta. Režie A. Rezek

Pořad bylo možné přehrát do 26. 6. 2021
Video není k dispozici

V této zábavné show je naším tématem genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využít jejích obrovských „vynálezů“. Tentokrát se můžete těšit na Lenku Krobotovou, Jana Potměšila, Ivana Vodochodského a Vaška Noid Bártu. Navštívíme roztomilé šelmičky ohnivé lišky, u nás známé pod názvem panda červená. Líhnutí denních barevných motýlů je mimořádně krásným zážitkem. A my jsme pro vás natočili tyto naprosto unikátní záběry. Ukážeme vám, i jak rychle roste bambus a co opravdu jíte. V závěru se oba moderátoři vrátí v čase a zakusí těžkou práci mlynářů.

Otestujte si své znalosti zázraků přírody

Panda červená

Roztomilá šelmička známá jako panda červená. V anglickém jazyce také jako ohnivá liška nebo v nepálštině jedlík bambusu. Ten tvoří podstatnou část její stravy, přestože se jedná o šelmu. Pandy jsou jedněmi z nejvýše žijících zvířat, jelikož se běžně vyskytují v nadmořských výškách od 2 200 až do neuvěřitelných 4 800 metrů. Charakteristickým znakem je jemná červenohnědá srst. Výrazná je i obličejová část hlavy s bílými pruhy srsti. Kresba je zřejmě jedinečná pro každého jedince. Dlouhý ocas, jenž zdobí šest bílých kruhů, je výborným prostředkem pro udržení rovnováhy ve větvích a zároveň poskytuje ochranné zbarvení. Hustá kožešina na nohách chrání proti chladu a skrývá pachové žlázy. Když jsou pandy červené vystaveny nebezpečí, snaží se uprchnout vyšplháním po kmeni stromů. Pokud se včas nedostanou do bezpečí, postaví se na zadní a tím opticky zvětší svoji velikost.

Co je o pandě červené pravda?

Motýli

Kolik kokonů byste museli rozmotat, abyste dosáhli až na vrchol Mount Everestu?

Krtek hvězdonosý

Za jak dlouho dokáže krtek hvězdonosý identifikovat a sníst larvu hmyzu?

Červené zelí

Červené zelí můžeme použít jako:

Stopáž72 minut
Rok výroby 2014
 ST AD HD