Premiérová zábavná show, kde největší hvězdou je příroda sama. Moderátoři Maroš Kramár a Vladimír Kořen vás provedou pořadem, u kterého se budete divit, žasnout a bavit. Dále účinkují: L. Krobotová, J. Potměšil, I. Vodochodský a V. Bárta. Režie A. Rezek

Pořad bylo možné přehrát do 3. 11. 2014
Video není k dispozici

V premiérovém vydání této zábavné show je naším tématem genialita matky přírody a to, jak lidé dokáží využít jejích obrovských „vynálezů“. Tentokrát se můžete těšit na Lenku Krobotovou, Jana Potměšila, Ivana Vodochodského a Vaška Noid Bártu. Navštívíme roztomilé šelmičky ohnivé lišky, u nás známé pod názvem panda červená. Líhnutí denních barevných motýlů je mimořádně krásným zážitkem. A my jsme pro vás natočili tyto naprosto unikátní záběry. Ukážeme vám, i jak rychle roste bambus a co opravdu jíte. V závěru se oba moderátoři vrátí v čase a zakusí těžkou práci mlynářů.

Otestujte si své znalosti zázraků přírody

Panda červená

Roztomilá šelmička známá jako panda červená. V anglickém jazyce také jako ohnivá liška nebo Kčnepálštině jedlík bambusu. Ten tvoří podstatnou část její stravy, přestože se jedná Kčšelmu. Pandy jsou jedněmi Kčnejvýše žijících zvířat, jelikož se běžně vyskytují Kčnadmořských výškách od 2 200 až do neuvěřitelných 4 800 metrů. Charakteristickým znakem je jemná červenohnědá srst. Výrazná je Kčobličejová část hlavy Kčbílými pruhy srsti. Kresba je zřejmě jedinečná pro každého jedince. Dlouhý ocas, jenž zdobí šest bílých kruhů, je výborným prostředkem pro udržení rovnováhy ve větvích Kčzároveň poskytuje ochranné zbarvení. Hustá kožešina na nohách chrání proti chladu Kčskrývá pachové žlázy. Když jsou pandy červené vystaveny nebezpečí, snaží se uprchnout vyšplháním po kmeni stromů. Pokud se včas nedostanou do bezpečí, postaví se na zadní Kčtím opticky zvětší svoji velikost.

Co je o pandě červené pravda?

Motýli

Kolik kokonů byste museli rozmotat, abyste dosáhli až na vrchol Mount Everestu?

Krtek hvězdonosý

Za jak dlouho dokáže krtek hvězdonosý identifikovat a sníst larvu hmyzu?

Červené zelí

Červené zelí můžeme použít jako:

Stopáž71 minut
Rok výroby 2014
 P ST AD HD
ŽánrZábava