Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace

Bizarní fotbalový příběh moravské vsi, která se v devadesátých letech stala symbolem podivného českého kapitalismu. Scénář a režie R. Procházka.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici
Trailer

Trailer

Uprostřed dvoutisícové vesničky Drnovice nedaleko jihomoravského Vyškova stojí fotbalový stadion pro deset tisíc diváků. Je to pyramida zaniklé fotbalové civilizace, jíž kdysi vládla slavná jména Karla Brücknera či Radka Druláka. Vzestup a pád drnovického fotbalového klubu je typický pro český fotbal, politiku a podnikání devadesátých let ? jsou za ním nejen krásné góly, ale taky tajemní sponzoři, korupce či doping. Dokument Radima Procházky nás zavede do dob, kdy topné oleje od benzínu ještě nerozeznali ani nejvyšší ministerští úředníci a kdy čeští fotbalisté hráli o evropský titul.

Režisér o filmu

Mám rád parafráze, parodie a perzifláže. Kromě toho mám rád televizní publicistiku a etnografické filmy. Přesněji jejich žánrové postupy, jejich stylistiku. V průniku těchto lásek je třeba hledat inspiraci k tomuto filmu. Jsem přesvědčený o tom, že humor nepoužívám samoúčelně, ale naopak se jím snažím zesílit vážné věci, o kterých film vypráví. Divoký nástup kapitalismu v 90. letech se totiž do dnešní doby promítá ne méně než neodsouzené monstrprocesy z padesátých let minulého století.

Stopáž58 minut
Rok výroby 2010
 P ST HD
ŽánrDokument

Všechny koprodukční filmy České televize