Riskantní útěk v srpnu 1969.
Režie: Jiří Svoboda. Scénář: Václav Holanec. Hrají: Jaromír Hanzlík, Eliška Zbranková, Markéta Hrubešová, Milan Kňažko a další.

Po okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy balí kdekdo kufry k odjezdu z republiky. Právě odvolaný primář Martin Ivánek (Jaromír Hanzlík) má navíc platný pas a výjezdní doložku do Velké Británie. Je rozhodnut. Jenže! Na krku má složitý medicínský případ, který přeroste v osobní závazek.

Na přelomu srpna a září 2009 natočilo Centrum dramatické tvorby Televizního studia Ostrava nový film. Pod názvem Nepolepšitelný, v hlavní roli s Jaromírem Hanzlíkem a v režii Jiřího Svobody vznikl příběh, který se odehrává v roce 1969. Podobnost s reáliemi, v nichž se pohybujeme, nalezli tvůrci v okolí Ostravy, ale i v Praze či v Příboře.

Dívka na prahu dospívání (Tereza) se pokusí o sebevraždu. Lékař (Martin Ivánek) objeví neklamné známky násilí a zneužívání. Aby vymanil děvče z rodinného prostředí a z léčby na psychiatrii, odveze ho – bez souhlasu nadřízených – ke konzultaci na plastickou chirurgii. Nové zážitky během cesty i lékařovo přátelské chování způsobí, že se k němu Tereza postupně přimkne…

Režie: Jiří Svoboda. Scénář: Václav Holanec. Hrají: Jaromír Hanzlík, Eliška Zbranková, Markéta Hrubešová, Milan Kňažko a další.

Napište nám