Hlavní hrdinkou televizní minisérie podle scénáře Josefa Klímy na motivy skutečných událostí je Hedvika (Tereza Voříšková), která by se chtěla stát novinářkou. Podaří se jí udělat konkurs a nastoupí do redakce ke zkušenému reportéru Vlachovi (Jiří Bartoška). Ve stejné době ale nastupuje do funkce zástupce šéfredaktora ambiciózní Roman Weis (Václav Jiráček). Jeho touha po úspěchu je silná a cesta k němu může vést, obrazně řečeno, i přes mrtvoly.

„Líbila se mi má role, otevřený přístup režiséra Dana Svátka a vyhlídka spolupráce s mým oblíbeným, milým kolegou, Jiřím Bartoškou. Natáčení pak bylo šílené, rychlé, kreativní, neustále se měnící a krásné. Co se týče mojí postavy novinářky a zkušenosti s touto profesí, pravdou je, že se s novináři téměř nepotkávám. Poslední rozhovor jsem dala někdy před dvěma lety. A novináři, které potkávám, jsou většinou buď lifestyloví, nebo bulvární. Nedokážu si představit, že bych se tímto živila. Ale dělat investigativní novinářku by mě bavilo. Je to povolání, které se v mých představách pohybuje někde mezi špionem a kriminalistou,” říká představitelka hlavní role Tereza Voříšková.

„Ráda spolupracuji se scenáristy, kteří při psaní vycházejí z reality. Josef Klíma je jedním z nich a seriál Reportérka je v podstatě koncentrací jeho pracovních i osobních zážitků a zkušeností. Jde o autentický profesní seriál, v němž se nad zajímavými novinářskými kauzami vznášejí otazníky. Je možné zjistit pravdu? A co to vlastně pravda je? Kdy se ze subjektivního pocitu může stát objektivní závěr? Poctivá novinařina nebo bulvár? Existuje kompromis? Josef Klíma je jedním z nejpovolanějších, kdo má právo na podobné otázky odpovídat. Obsazení Jiřího Bartošky do role reportéra bylo opravdu šťastné, protože kombinaci jeho rozvážného Vlacha se živelnou Hedvikou v podání Terezy Voříškové si musíte oblíbit. Věříme, že jejich další osudy budou pokračovat. Do realizace je připraveno ještě 10 dílů,“ shrnuje kreativní producentka České televize Marča Arichteva.