Alma

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 20  
Sdílet
| Poslat odkaz

Film o štěněti, které spojilo životy dvou lidí. Pavel Řezníček a Tereza Nvotová v hlavních rolích příběhu, ve kterém oba hodně ztratili, ale společně mají šanci najít něco nového (2009). Dále hrají: A. Švehlík, Z. Dvořák, N. Boudová, L. Benešová, Z. Herfortová a další. Scénář I. Šlapáková. Kamera T. Kobolka. Režie O. Dabrowská-Wdowiaková

Televizní film o štěněti, které změnilo životy dvou dospělých lidí, natočila v brněnském studiu České televize režisérka Olga Dabrowská.

Film vypráví příběh podnikatele, který poté, co zkrachuje, odchází z města za svým otcem na vesnici. Otec je cvičitelem slepeckých psů, a právě u něj se setkává se štěnětem Almou. Studentka klavíru Marie přichází o zrak, pořizuje si psího pomocníka, a tak se setkává s Almou i ona. Pes pak propojí životy obou těchto lidí, kteří něco ztratili (zrak nebo podnikatelský úspěch) a záhy dostávají šanci něco jiného najít.

Almu hrají dvě fenky labradorského retrívra: Betty a Ira. A to proto, že podle scénáře pes během natáčení zestárne asi o rok. Betty i Ira jsou vodicí psi před dokončením výcviku.

Více na portálu ČT24

 • Alma pohladí po duši

  12. 6. 2011

  Praha - Příběh o štěněti slepeckého psa, které změnilo životy dvou dospělých lidí vyrovnávajících se s nepřízní osudu, vypráví nový televizní film režisérky Olgy Dabrowské s názvem Alma. Do hlavních rolí romantického dramatu režisérka obsadila Terezu Nvotovou, jež představuje klavíristku Marii, která přijde vlivem dědičné nemoci o zrak, a Pavla Řezníčka do role podnikatele, jenž po krachu své firmy odchází za svým otcem, cvičitelem vodicích psů, na vesnici. Snímek odvysílá Česká televize 12. června ve 20:00 na programu ČT1.

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Ell 1. 1. 2015 22:52

  Příspěvek

  Film mě velice nadchl, jelikož se zajímám o nevidomé, neslyšící a jinak hendikepované li…

 • Samanta 6. 7. 2011 13:06

  Úžasný film,i přes to,že jsem ho bohužel jen slyšela.Mockrát za něj děkuji. :)

 • erika 21. 6. 2011 14:29

  hudba

  este keby boli noty pre klaviiir...vsade nachadzam len akordy pre gitaru...z t…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 92 minut – Rok výroby: 2009 – ST  HD
Žánr: Film