ČT nemá práva k poskytování obsahu online
Den D – I. řada
Epizoda 1/13
Obsah dílu
Ledově žhavá — Ruční pohon cyklistického kola — Balónkové dekorace — Matyldovy twargle — Podprsenka z nanovláken — Matrace Biosynchron
Části dílu
04:10
Ledově žhavá
Jako první před ně předstoupila Táňa Višková se svým projektem Ledově žhavá. Požadovala 1 milion korun, za který chtěla rozjet výrobu ledových kostek se zamraženým ovocem. Svůj nápad má chráněný, přinesla si s sebou i rozpočet, a tak ze začátku všechno vypadalo nadějně. Když se ale ukázalo, že některé věci nemá spočítané a že do projektu by měl vstoupit ještě další společník, kterého s sebou ani nepřivedla, důvěra pětice investorů v doupěti rychle opadla. Jeden za druhým Táně vyjádřili podporu – a zakončili svoji řeč obligátním „Nemám zájem.“ Táňa tak svůj Den D nevyužila.
13:47
Ruční pohon cyklistického kola
Pavel Dudr přišel do studia předvést svůj ruční přídavný pohon cyklistického kola. Na rozvoj svého projektu požadoval 200 000 Kč. Základní myšlenka jeho nápadu, o který by podle jeho odhadu měl zájem 1 ze 100 cyklistů, spočívá v tom, že při jízdě na kole cyklisté používají pouze nohy a horní část těla neprocvičují. Navíc jsou rychleji unavení, což údajně prokázaly i laktátové testy. Tomio Okamura se rozhodl, že si kolo s přídavným pohonem vyzkouší, jízda ho ale nepřesvědčila. Obava, že by mu permanentně se pohybující páka při jízdě v aerodynamickém předklonu vytloukla chrup, ho vyděsila natolik, že investovat odmítl. A stejně tak i další investoři. „První, co mě napadlo, jestli jste na vývoji toho kola nespolupracoval s Járou Cimrmanem,“ přiznal se dokonce Ivan Pilný.
15:19
Balónkové dekorace
Tereza Polišenská nabízela investorům za 200 000 Kč vstup do firmy, která by se věnovala balónkovým dekoracím. Investoři ale o tak malý byznys neměli zájem, Tereza navíc neměla podnikatelský plán dostatečně připravený. Investici proto nezískala.
16:20
Matyldovy twargle
Mojmír Fadrný měl efektní nástup do studia. Na svůj projekt Matyldovy twargle požadoval 500 000 Kč. Tvarůžky nakládané ve speciální směsi koření investorům chutnaly, Mojmír měl i dobře zpracovaný podnikatelský plán a bylo zřejmé, že myslí jako obchodník. Jednu věc ale investoři nezkousli. Mojmír Fadrný chtěl na projektu pracovat pouhé tři roky s tím, že by investoři dostávali z každého prodaného tvarůžku korunu a pak ho investorům odprodat a role si prohodit. „To je korunový byznys a ten mě opravdu nezajímá,“ zhodnotil Tomio Okamura, který celou dobu váhal. Přístup Mojmíra Fadrného ho nakonec odradil – stejně jako zbývající čtyři investory.
27:28
Podprsenka z nanovláken
Osman Salih přišel investorům nabídnout investici do miliardového byznysu, jakým je trh se spodním prádlem. Na svůj plán vyrábět podprsenku z nanovláken požadoval 560 000 Kč. S sebou přivedl i modelku. Brzy se ale ukázalo, že podprsenka, kterou má modelka na sobě, z nanovláken není, že neexistuje prototyp a že jediné, co by byl Osman Salih schopen udělat, je webová stránka www.bajecnapodprsenka.cz. Není divu, že investoři neměli zájem.
29:42
Matrace Biosynchron
Jako poslední si v tomto díle zkusil svůj Den D Břetislav Suška. Jeho matrace Biosynchron už prošla řadou testů a ukázalo se, že má pozitivní léčivý dopad na řadu vážných onemocnění, u kterých je důležitý pravidelný, byť malý pohyb. Břetislav Suška požadoval 1 200 000 korun a nabízel 40% podíl v distribuční společnosti, která by ovšem nevlastnila patenty na matraci. To se investorům nelíbilo a většina z nich neměla zájem investovat. Ondřej Bartoš ale udělal nečekaný tah – nabídl panu Suškovi investici do výrobní společnosti. Za stejné peníze, ale menší podíl. Výsledkem tak byla společná investice Ondřeje Bartoše a Marty Novákové. Každý z nich získal za 600 000 Kč v Biosynchronu 10 % a pan Břetislav Suška mohl odejít jako vítěz. Získal nejen potřebnou investici, ale především nesmírně cenné kontakty obou investorů.
ČT nemá práva pro internet
Stopáž42 minut
Epizoda 2/13
Přehled dílů
Omlouváme se, tento pořad momentálně nemá žádné přehratelné díly.