Staropražské legendy ožívají v prvním 3D animovaném filmu! Televizní premiéra úspěšného distribučního titulu, který v roce 2009 získal výroční cenu české kritiky Kristián. Na mládence Kubu a jeho prostořekou Kozu čeká ve středověké metropoli řada pokušení a strašidelných příhod.

Animovaný film Kozí příběh – Pověsti staré Prahy se odehrává v české středověké metropoli plné strašidel a rodících se legend. Hlavní hrdinové filmu – vesnický mládenec Kuba a jeho prostořeká Koza – se připletou ke stavbě Karlova mostu, vzniku orloje, příběhu Faustova domu, jejich kroky zkříží kat Mydlář a spát jim nedá ani pověstný chlupatý duch.

Stavba Karlova mostu je pro celé české království ohromná událost. Z celé země se do Prahy sjíždějí povozy naložené vejci, která se přidávají do malty. Mezi nimi táhne svůj vozíček plný vajec i Kuba a jeho věrná kamarádka Koza, kteří se do Prahy vydávají hledat štěstí. Kuba dokonce dostane na stavbě proslulého mostu práci a potká protřelou městskou holku Mácu, do níž se, přes žárlivou nevoli Kozy, zamiluje. To je ovšem jen začátek jejich neuvěřitelného dobrodružství, plného zábavných i strašidelných příhod ve víru pověstmi opředeného velkoměsta.

Paralelně s Kubovým příběhem se odvíjí i temnější osud nadějného, leč chudého studenta Matěje, pomocníka mistra Hanuše, kterému se pro jeho chudobu smějí i pražští žebráci. Osudová náhoda přivede Matěje až do tajemného Faustova domu, kde na něj čekají svody samotného ďábla. Proradní pražští konšelé ani ďábel nezahálejí, a tak se obě dějové linky protnou ve velkolepém finále, v němž bude muset Kuba napnout všechny síly, aby zachránil život svých milovaných. Hlasy postav namluvili výborní čeští herci v čele s Jiřím Lábusem v roli kozí hrdinky.

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy na sociálních sítích

Napište nám