Bez tváře

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 5  
Sdílet
| Poslat odkaz

Co všechno jste schopni obětovat pro lásku? Přítele nebo vlastní ženu? Co dáte v sázku, abyste nezůstali bez tváře? Příběh dvou kamarádů, vášnivé nevěry i kruté pomsty. (2009) Hrají: L. Zahradnická, S. May Prattová, P. Lněnička, J. Nosek, M. Vladyka, J. Hraběta, P. Forman, V. Jeníková, M. Hanuš a další. Scénář M. Epstein a T. Krejčí. Kamera M. Šácha. Režie T. Krejčí

Psychologický příběh milostného lichoběžníku mezi dvěma kamarády, kteří usilují o jedinou ženu, a americké lektorky, která se posléze připlete do osudového soukolí soucitné lásky, vášnivé nevěry i kruté pomsty. Na různých místech Ostravy a Opavy jej na sklonku roku 2008 natáčel režisér Tomáš Krejčí.

Kamarádi a vysokoškolští spolužáci Petr a Mirek se seznámí se studentkou výtvarné akademie Katkou. Citlivý Petr se do půvabné malířky zamiluje, ale Katka dá nakonec přednost spontánnějšímu Mirkovi. Jejich krátké milostné soužití přeruší hádka i Mirkova stáž v zahraničí. Toho Petr využije jako příležitosti nabídnout Katce rodinné i citové zázemí. Po nějakém čase, kdy už oba bydlí v jednom domě společně s jejími rodiči a kde Petr trpělivě snáší příkoří nesamostatného soužití, se z ciziny náhle vrací Mirek. Jeho nečekaná návštěva Katku jen ujistí v tom, že manželství s Petrem ani zatím neúspěšné pokusy o zplození dítěte ji nenaplňují. Do školy, kde Petr učí, navíc přijíždí zahraniční lektorka Anna. Petr jí pomáhá lépe se zorientovat v novém prostředí. Vzájemně obohacující zážitky i problémy s kolegou Vránou, který se tragicky zaplete se sotva patnáctiletou osmačkou, je následně oba více sblíží. Mezitím se Mirek vyspí s Katkou, která bere jejich vztah vážně. Pro něj je to ale jen zoufalá snaha oživit předchozí vztah, který však po letech dostává už jiný rozměr. Do toho všeho se zhroutí rodinný zahradnický podnik Katčiných rodičů. Před všemi nakonec zůstává zásadní rozhodnutí, co udělat jeden pro druhého a zároveň každý pro sebe.

Bez tváře je milostným příběhem o minulosti, která se bolestně dotýká současnosti a osudově rozhoduje o naší budoucnosti. Je vyprávěním o silných emocích, o nerozhodnosti lidí jít za svým štěstím, ale také o tom, jak se někdy naše osudy neprotnou.

Foto © Rostislav Šimek

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Anežka 24. 4. 2014 13:53

  2014

  Dobrý den. Už jsem se ptala do televize a ptám se i vás: máte nějaké informace, zdali se bud…

 • vikimilano 2. 5. 2010 18:24

  Film se mi líbil (až na některé věci, ale proč to pitvat )a přeci jen, když v někom nevyvolá neg…

 • Zuzana Pomezná 22. 4. 2010 15:14

  Pane režisére, smekám.

  Pane režisére, pokud někdy čtete tuto diskusi, pak přijměte můj obdiv. Po dlouhé době mě nějaká inscen…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 79 minut – Rok výroby: 2008 – ST  HD
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.