Filip Tomsa, Sandra Nováková a Bohumil Klepl v romantické komedii z golfového prostředí. Koprodukční snímek ČT (2009). Dále hrají: J. Kocurová, J. Nosek, I. Dušková, V. Postránecký, A. Šišková, E. Ujfaluši, T. Klus, P. Vojnar, P. Vágner, M. Vašut, K. Gott a další. Scénář R. Dolejš. Kamera T. Juríček. Režie P. Göbl

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Osmnáctiletý student Honza nemá právě snadný život. Před časem mu tragicky zemřel otec a on vyrůstá s maminkou a malým bratrem. Rodina se dostane do tíživé finanční situace, vznáší se nad ní hrozba exekuce. Honza se rozhodne mamince pomoci. Odjíždí z Prahy, kde zanechává svou lásku, studentku Terezku, do Karlových Varů za strýcem, který mu pomůže najít brigádu v golfovém klubu. Brzy se však ukáže, že Honza má mnohem větší talent pro golf než coby číšník na roznášení šampaňského. Dostane se do konfliktu s namyšleným golfistou Reném, který si ponižováním nového „pingla“ zvyšuje vlastní sebevědomí.

Když má Honza volno, zkouší na hřišti oprášit své golfové umění. K tomuto sportu ho odmalička vedl otec, sám výborný golfista. Mladíkovy schopnosti neuniknou pozornosti sympatického trenéra Karla, který si vezme Honzu do parády a brzy se dostaví první úspěchy. Hrdinova hvězda strmě stoupá, proslaví se jako golfový talent, začnou se kolem něj rojit krásné dívky v čele s atraktivní manažerkou Alicí. Z luxusu, slávy a peněz se mu zatočí hlava, ale život mu udělí tvrdou lekci, která ho vrátí zpátky na zem. Dostane druhou šanci získat zpátky srdce Terezy i důvěru nejbližších.

Námět filmu vzešel z pera dlouholetého nadšence golfového sportu Marka Šmída. Producenta Jana Nejedlého, který se mimo jiné podílel na úspěšné teenagerovské komedii z prostředí snowboardingu Snowboarďáci, zaujal potenciál látky z prostředí, které v našem hraném filmu dosud nebylo využito, ale ani ve světové kinematografii neexistuje mnoho ryze golfových filmů.

Vzhledem k tomu, jak nebývalý rozmach tento kdysi výlučný sport u nás momentálně zaznamenává, se romantická komedie z golfového prostředí jeví jako atraktivní kulisa pro divácky vděčný příběh pojatý v duchu klasických hollywoodských komedií.

Většina exteriérů se točila v golfových areálech v Karlových Varech a Mariánských Lázních, některé záběry vznikaly v pražských ulicích a bytech, v nemocnici v Ústí nad Labem. Unikátní bylo využití kulis a atmosféry slavnostně vyzdobeného města Karlovy Vary v průběhu Mezinárodního filmového festivalu.

Producent Jan Nejedlý si přizval ke spolupráci většinu část tvůrčího týmu své předchozí divácky úspěšné kriminální komedie Prachy dělaj člověka v čele s režisérem Jiřím Chlumským (ten se o režii podělil s Pavlem Gőblem), dramaturgem Radkem Johnem, kameramanem Tomášem Juříčkem či mistrem zvuku Tomášem Bělohradským. Námět rozpracovali do podoby scénáře Radan Dolejš a Jan Rokůsek. Hudebním režisérem snímku je Kája Mařík.

Stopáž103 minut
Rok výroby 2009
 ST HD
ŽánrFilm 15+

Všechny koprodukční filmy České televize