Svět se nezbláznil, ale u Sladkých je tato diagnóza na programu. Energická Iva Janžurová jako spasitelka cukrářky Veroniky Žilkové v komediálně laděném seriálu České televize pro celou rodinu (2010). Dále hrají: J. Štěpánková, N. Konvalinková, J. Hrušínský, J. Dolanský, J. Čvančarová, P. Tenorová, V. Postránecký, O. Brancuzský, V. Knop a další. Scénář J. Míka. Kamera J. Špelda. Režie D. Klein

Nenechte si ujít komediálně laděný rodinný seriál o aktivních ženách staršího věku, které ještě chtějí být v životě užitečné. Seriál natočil režisér Dušan Klein, který letos oslavil životní jubileum (*27. 6. 1939), a do hlavních rolí obsadil plejádu oblíbených herců – V. Žilkovou, J. Hrušínského, I. Janžurovou, N. Konvalinkovou, J. Štěpánkovou, V. Postráneckého, J. Čvančarovou a mnoho dalších.

Celou pravdu o Ivě (P. Tenorová) se dozvěděl i děda Křemen (V. Postránecký) a byl z toho pořádný rachot. K smrti uražený odjel na nádraží. Vlak domů mu ale už žádný nejel, a tak by nejspíše musel přespat na nevlídném nádraží, kdyby se tam jako dobrá víla neobjevila starostlivá Bláža (I. Janžurová). Nakonec děda Křemen zjistil, že vnučka je s přítelem v Písku, a pověděl to rodině. František (J. Hrušínský) se možná vrátí zpátky do muzea. Překvapivě mu to nabídla paní Vanilková (J. Čvančarová), když se s ní setkal při návštěvě svého bývalého pracoviště. Sblížení těch dvou pokračovalo na výletě do Písku, kam se oficiálně František vypravil hledat dceru. Jenže děda Křemen měl stejný úmysl!

Dušan Klein
režisér

Dušan Klein

* 27. 6. 1939


Stopáž57 minut
Rok výroby 2010
 ST
ŽánrSeriál