Na mistrovství světa v lední hokeji, které proběhlo v Praze, získal čs. tým stříbrné medaile

Do pražského turnaje mistrovství světa v ledním hokeji vstupoval československý tým po zisku dvou zlatých medailí z předchozích ročníků. Tomu také plně odpovídala základní část celého mistrovství, v němž mužstvo ve všech utkáních zvítězilo a dokázalo porazit i svého velkého rivala – tým Sovětského svazu 6:3, když František Černík dosáhl hattricku. Ve finálové skupině však vše dopadlo poněkud odlišně. V první třetině nejprve Bubla pouze orazítkoval tyč Treťjakovy branky a o necelou minutu později vstřelil Helmut Balderis první sovětskou branku. V druhé třetině vstřelil jedinou branku Vladimir Petrov při československé přesilovce a třetí gól do československé sítě v závěrečné části přidal Vladimir Golikov. Naše mužstvo už dokázalo pouze zkorigovat výsledek díky trefě Ivana Hlinky. Na československé hokejisty tak zbyly pouze stříbrné medaile, titul mistrů světa vybojovali sovětští hráči. Bronz nakonec putoval do Švédska. Vítězstvím na pražském šampionátu začal sovětský hokej triumfální sérii na mistrovství světa, která byla přerušena až poté, co se mistrovství opět vrátilo do Prahy. Zde v roce 1985 se titul vrátil alespoň na rok do československých rukou.Sport 1978, r. 1978; ČST