Špalíček B. Martinů

Hodnocení pořadu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 12  
Sdílet
| Poslat odkaz

Dokument o nadšení a neuvěřitelných výkonech dětí, které do té doby nikdy nenapadlo poslouchat klasickou hudbu (2009). Dokument v roce 2010 získal cenu Nadace Dagmary a Václava Havlových na festivalu Zlatá Praha a také byl oceněn 2. místem na Arsfilmu v Telči. Scénář a režie O. Sommerová

V srpnu roku 2009 uplynulo padesát let od smrti vekého českého skladatele Bohuslava Martinů. K tomuto výročí přichystal tým umělců velkolepé hudebně taneční představení. Režisérku na tomto projektu zaujal především jeho sociálně výchovný aspekt. Tanečníky byly děti ve věku od 8 do 18 let, vybraných ve školách v „problémových čtvrtích“.

Projekt Špalíček na hudbu Bohuslava Martinů vznikl z koncepčního podnětu úspěšného socio-uměleckého projektu Rhytm Is It (Berlínská filharmonie). Cílem českého projektu bylo zapojit aktivně do procesu tvorby uměleckého díla děti a mládež, které neměly dosud žádnou zkušenost, ani zvláštní dispozice pro taneční či jiné umění. Byly vybrány z různých sociálních a národnostních skupin, aby se setkaly s dětmi poučenými a pohybově nadanými.

Film získal 2. místo v kategorii Hudba, divadlo, film a literatura na Arsfilmu v Telči 2010 a také na festivalu Zlatá Praha v říjnu 2010 cenu Nadace Dagmary a Václava Havlových.

Přehrát video

Diskuse diváků
 • Petra 26. 3. 2013 11:48

  Děkujeme

  Milá paní Evo. Shlédla jsem tento dokument, který si získal můj obdiv. Prvotní,nejtěžší a zároveň obdivuho…

 • HoK 2. 1. 2011 10:08

  Dotaz

  Dobrý den, viděl jsem již asi popáté a jsem stále stejně nadšený... Někde jsem četl, že z ruko…

 • Martin 30. 12. 2010 20:44

  Balzám na duši

  Takto málo slovy, ale velmi výstižně lze vyjádřit můj obdiv nad tímto pozoruhodným, podnětným a přínosným projektem!…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 57 minut – Rok výroby: 2009 – ST
Žánr: Dokument
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady