Penélope Cruzová jako filmová diva a Miroslav Táborský v roli tlumočníka ve španělské tragikomedii z německých filmových ateliérů.
Dále hrají: A. Resines, N. Asensiová, J. Bonilla, L. Leónová, J. Přeučil, B. Navrátil a další. Režie Fernando Trueba.

Španělská filmařská tragikomedie, odehrávající se roku 1938 v německých, tehdy už nacistických, filmových ateliérech UFA.

Režie Fernando Trueba (Oscar za Belle Epoque 1993).

Španělský filmový štáb sem přijíždí realizovat dvojjazyčnou koprodukci milostného příběhu z Andalusie - Dívka tvých snů. Hlavní roli hraje mladičká hvězda Macarena (Penélope Cruz), která tajně chodí s režisérem, ten se však nehodlá rozvést. A aby jejímu trápení nebyl konec, zamiluje se do ní sám velký Goebbels. Macarena nesmí jeho okaté pozornosti, mířící zcela nepokrytě k intimnímu vztahu, odmítnout, jinak by ohrozila osud celého projektu i kariéru všech kolegů. Její citový vztah ke zdánlivě pasivnímu, ve skutečnosti však bezmocnému, režisérovi se vytrácí. S Goebbelsem bojuje a nakonec se snaží najít útěchu u mladého židovského vězně, kterého produkce najala na kompars. I tak zapeklitá siuace se zauzlí ještě víc v okamžiku, kdy se její přítel pokusí o útěk...

Nejúspěšnější španělský film roku 1998 je pro nás mimořádně zajímavý nejen jako úspěšná tragikomedie ve španělském stylu, ale také účastí českých herců a tvůrců, z nichž český herec Miroslav Táborský získal poprvé jako cizinec jednu ze španělských výročních filmových cen Goya - a to za Objev roku. Za skutečně skvělé podání role Tlumočníka, kterou poté namluvil i v české verzi filmu.

Film získal ještě dalších rekordních 6 cen Goya (za nejlepší film, herečku, kostýmy, masky, výpravu a produkci).

Napište nám