Lištičky

Hodnocení filmu:
1 2 3 4 5 Počet hlasů: 22  
Sdílet
| Poslat odkaz

Příběh dvou sester, které se snaží nalézt nový domov v irském Dublinu… Koprodukční film (2009). Hrají: R. Derzsi, R. Banczi, A. Monaghan, J. Josková, J. Byrne, Ch. Simpson, N. Pinnock a další. Kamera T. Sysel. Scénář a režie M. Fornayová

British flagAu pair Alžběta (23) se zoufale snaží vytvořit si svůj nový domov v Irsku tím, že si chce najít chlapa za každou cenu. Částečně proto, že její skutečný domov na Slovensku bude brzy srovnán se zemí kvůli nové dálnici, ale hlavně má své osobní důvody. Její starší sestra Tina (27), zasnoubená s Irem Stevem (30), jí chce pomoct, cítí, že jí to dluží. Alžběta ale její pomoc kategoricky odmítá a zdá se, že na idylický bezstarostný život Tiny se Stevem žárlí.

Od začátku je mezi sestrami něco temného, nevyřčeného, co vytváří obrovské napětí a brání jim přiblížit se k sobě. Z jejich pohledu představují muži jedinou šanci nabízející štěstí a lepší život. Jedinou možností pro sestry, jak se dostat ven z tohoto bludného kruhu, je postavit se jejich společné minulosti – momentu, o kterém nikdo nepromluvil a nepojmenoval ho od chvíle, kdy se stala.

Alžběta se rozhodne zůstat v Dublinu na vlastní pěst. Potkává tam podivnou punkerku Ducky (23), která Alžbětě pomůže udělat první krok do neznáma. Avšak s Ducky nepřichází jenom fyzická proměna Alžběty, ale vrací se i temná minulost.

Jakkoli se obě sestry snaží vyhnout konfrontaci s tím, co bylo - což je následně vede do slepé uličky - jedině vzájemným odpuštěním se k sobě opět mohou přiblížit.

Debut režisérky Miry Fornay Lištičky na zahraničních festivalech

Lištičky v Cottbusu a Kieslowského cena

Lištičky na MFF v Benátkách 2009

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný.

Diskuse diváků
 • Marek 1. 8. 2010 05:18

  Je to kravina

  A hlavně to není česky,fakt ztráta času,nízké hodnocení mluví za vše.

 • produkce 20. 6. 2010 09:07

  IFF K. VARY

  V RÁMCI SEKCE ČESKÝ FILM: LiĹĄtičky 7.7. 12.30 (hl.projekce s delegacĂ­), 3.…

 • produkce 22. 5. 2010 09:19

  další úspěchy

  CelovečernĂ­ debut LiĹĄtičky slovenskĂŠ reĹžisĂŠrky Miry Fornay (koprodukce ČR, Slo…

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obrate se, prosím, přímo na Českou televizi.

Napsat do televize Vstoupit do diskuse

Stopáž: 83 minut – Rok výroby: 2009 – ST  *
Žánr: Film
Vysílání pořadu

Tento pořad v současnosti nevysíláme. Můžete si však nechat zaslat zprávu, pokud se objeví v aktuálním vysílání:

Nastavit připomenutí

Starší data vysílání najdete kliknutím na následující odkaz.

Související pořady