Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Epidemie neočkovaných

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o zhoršující se epidemiologické situaci. Diskutovat budou: Adam Vojtěch – ministr zdravotnictví, Karla Maříková – poslankyně SPD a zdravotní sestra, Arnošt Komárek – biostatistik, člen poradní skupiny koalice Spolu, Národního institutu pro zvládnutí pandemie, František Duška – proděkan 3. lékařské fakulty a přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace 3. LF UK a FNKV, Pavel Dlouhý – předseda Společnosti infekčního lékařství ČLS JEP, primář Infekčního oddělení Masarykovy nemocnice Ústí nad Labem, Břetislav Vonšovský – inženýr termofyziky z Tábora, a další.

Epidemiologická situace se v posledních dnech zhoršuje. Počty nově nakažených skáčou po tisících, roste i počet hospitalizovaných a mrtvých. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) kritizoval lidi, kteří se vyhýbají očkování proti covidu-19 a zároveň nemoc neprodělali. Epidemii covidu lze podle něj nyní nazvat „epidemií neočkovaných“. Podle ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky přibývá nakažených ve středním věku i seniorů, převažují mezi nimi neočkovaní lidé. Ministr zdravotnictví se domnívá, že kdyby podíl vakcinovaných lidí dosáhl 90 procent populace, bylo by možné zrušit všechna epidemická opatření.

Je čtvrtá vlna covidu epidemií neočkovaných? Mají se zpřísnit podmínky pro všechny neočkované proti covidu? Měl by se uznávat jen prodělaný covid a vakcinace – a žádné testy? Hrozí vánoční lockdown? Mají odpůrci očkování platit vyšší zdravotní pojištění? Je v pořádku, že se na očkované pohlíží automaticky jako na bezinfekční? Proč má covid zase náskok?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2021
 L HD