Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Očkování dětí proti Covidu

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o očkování dětí a příchodu 4. vlny nákazy Covid-19. Diskutovat budou: Roman Prymula – epidemiolog, člen výboru České vakcinologické společnosti, Zdeněk Hostomský – ředitel Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR, Jaroslav Flegr – evoluční biolog a parazitolog, Jiří Šinkora – imunolog a biofyzik, Jaroslav Končák – důchodce z Prostějova, a další.

Ministr zdravotnictví ohlásil počátek 4. vlny koronavirové nákazy, číslo výskytu opět stoupá. Záchyty u mladých lidí tvoří od 1. září asi 30 procent tohoto čísla. Větší množství na středních než na základních školách. Měli bychom očkovat děti proti Covidu? Nezneužívají ke své ochraně dospělí děti? Je dostatek poznatků o tom, co vakcína proti Covidu způsobuje v dětském organismu?

Rostou nákazy i ve věkových třídách, které se školou už nemají nic společného. Věkové třídy 20 až 30 let a 30 až 40 let, kde je stále velmi mnoho neočkovaných. Mezi nově diagnostikovanými je dlouhodobě 75 až 80 procent neočkovaných. Varianta nákazy delta sice klesla na 80 procent, ale začínají se objevovat její mutace. Vezou se neočkovaní jako černí pasažéři? Proč není proočkována kategorie 60+, když od počátku víme, že je nejohroženější? Bude nezbytné a zdraví bezpečné přeočkovávat se třetí dávkou? Pomáhá nám více očkování nebo vysoká promořenost? Mají se brát v potaz protilátky a být rovny očkování? Čím nás může překvapit 4. vlna nákazy?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2021
 L HD