Tváří v tvář problému. Připravili: M. Jílková, K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Češi během pandemie rychle tloustnou

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o tom, jak se zbavit nadbytečných kil za koronavirových opatření. Diskutovat budou: Kateřina Cajthamlová – lékařka, internistka a psychoterapeutka, Lenka Kořínková – zpěvačka, herečka, nejprodávanější autorka knih o dietě, David Huf – mistr světa a Evropy ve sportovním aerobiku, Lenka Náměstková – nutriční terapeutka, Luděk Doubrava – vegan vitarián, propagátor přirozené výživy, Renata Veselá – celoživotní učitelka tělocviku z Brna.

Podle průzkumu Češi během pandemie covidu-19 více tloustnou, kouří a propadají depresi. Od jara 2020 průměrně každý přibral 6 až 7 kilogramů. Nejvíce se to týká mladých lidí do 25 let, kteří přestali v karanténě cvičit. Negativní důsledek uzavření sportovišť a posiloven se tak projevil naplno. Domácí cvičení provozují podle průzkumu lidé jen omezeně. Kromě mladých jsou další skupinou, která se téměř přestala hýbat, lidé nad 55 let, mezi nimiž je covidem nejohroženějších lidí zřejmě nejvíce.

Ale souvisí rychlé tloustnutí jenom s omezenými možnostmi pohybu? Do jaké míry za něj může stres života poznamenaného epidemií? Jak je propojená psychika se zvyšováním tělesné váhy? Jaké tělesné aktivity a způsob stravování je vhodné zařadit, abychom se zbavili nejen nadbytečných kil, ale posílili i svou imunitu? Existuje dieta padnoucí na míru této mimořádně náročné době? Jak tento nebezpečný trend rychlého tloustnutí zastavit?

Stopáž59 minut
Rok výroby 2021
 HD