Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Nouzový stav ve válce s koronavirem

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o dopadech karantény v ČR na ekonomiku. Diskutovat budou: Roman Prymula –předseda Ústředního krizového štábu, epidemiolog, Roman Šmucler – prezident České stomatologické komory, Ivan Bartoš – předseda České pirátské strany, Pavel Březovský – ředitel Státního zdravotnického ústavu, Miloslav Ludvík – ředitel Fakultní nemocnice v Motole, Vítězslav Novák – majitel hospůdky, a další.

Lidstvo v tuto chvíli zažívá největší karanténu ve své historii. Zatím 2,5 miliardy lidí nesmí ven, třetina světa je doma. Částečným nebo úplným zákazem vycházení je omezeno téměř 2,5 miliardy lidí. V Česku je zatím půl druhého tisíce potvrzených případů nákazy novým koronavirem, který způsobuje onemocnění COVID-19. Poslední denní přírůstek činí o 185 více nakažených než předchozí den. Celkově bylo provedeno 22 600 testů. Vyléčeno je zatím 10 lidí. Pět lidí na nákazu zemřelo. Poprvé se u nás nákaza prokázala 1. března. Kvůli šíření koronaviru platí v zemi nouzový stav, výrazné omezení volného pohybu lidí i většiny aktivit. Vláda omezila pohyb lidí do 1. dubna.

Je ve válce s COVID 19 vše dostatečně zajištěno a koordinováno? Které jsou aktuálně nejpalčivější problémy? Jsou opatření vlády nezbytná nebo přehnaně přísná? Nastane-li situace, že křivka s nákazou u nás bude nebezpečně stoupat, jaká další opatření je možné očekávat? Reaguje stát pružně na nabídku spolupráce českých firem? Šíření koronaviru ve světě prudce narůstá. Do jaké míry může zhoršená situace u sousedů ovlivnit situaci u nás, když jsme závislí na dovozu, a to nejen potravin?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2020
 L HD