Tváří v tvář problému. Živě s M. Jílkovou. Dále připravili: K. Dušková, J. Smrž a R. Kudrnáček

Podle ČSSD je ve školách na sto tisíc hladovějících dětí

Moderátorka Michaela Jílková bude v přímém přenosu společně se svými hosty diskutovat o plošném bezplatném stravování. Diskutovat budou: Jaroslav Foldyna – místopředseda ČSSD, Václav Klaus ml. – předseda poslaneckého Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu, ODS, Jiří Horecký – prezident Unie zaměstnavatelských svazů ČR, a další.

Minulý týden rozhodovala vláda, zda podpoří návrh sociálních demokratů na plošné zavedení bezplatného stravování pro školáky prvního stupně základních škol a předškoláky. Nebo dá přednost omezené variantě pro zhruba 170 tisíc dětí, na které jejich rodiče pobírají příspěvky. Vláda se přiklonila k omezenému návrhu. Podle průzkumů se zaplatí obědy zhruba 10 tisícům dětem ze sociálně slabých rodin. Ovšem pomoc se nedostává všem, kteří by ji potřebovali. Opozice ale poukazuje na to, že již nyní jsou obědy ve školách a školkách dotované státem a obcemi, proto další zvyšování nákladů na státní rozpočet odmítají.

Je zavedení plošného bezplatného stravování pro školáky rozhazováním prostředků státní pokladny? Mají být podporovány děti jen těch s nejnižšími příjmy? Nakrmí se ale všechny, jejichž rodiče si placení obědů ve školách nemohou dovolit anebo na obědy peníze těžce hledají?

Stopáž56 minut
Rok výroby 2019
 L HD